ՀՀ գլխավոր դատախազ Գ. Կոստանյանը, ղեկավարվելով ՀՀ և ՌԴ միջև ՀՀ տարածքում ռուսաստանյան ռազմական բազայի գտնվելու հետ կապված գործերով իրավասության և փոխադարձ իրավական օգնության հարցերի վերաբերյալ Համաձայնագրի 6-րդ հոդվածով, հունվարի 12-ին Գյումրի քաղաքում ՀՀ յոթ քաղաքացիների սպանության դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործի վարույթը ՀՀ իրավապահ մարմիններին փոխանցելու վերաբերյալ միջնորդությամբ դիմել է ՌԴ գլխավոր դատախազ Յու. Չայկային:
Այս մասին հայտնում են ՀՀ գլխավոր դատախազության լրատվական ծառայությունից:
«Բոլոր հարցերին չեմ պատասխանել, քանի որ գոյություն ունի նախաքննության գաղտնիություն». Գևորգ Կոստանյան
«Իրավունք ունե՞ն ռուսական ռազմաբազայի զինծառայողները զինված օպերատիվ գործողություններ իրականացնել ՀՀ տարածքում». Նիկոլ Փաշինյան
«Արտաքին գործերի նախարարը չկա, ԱԱԾ-ն չի արձագանքում». Ալեքսանդր Արզումանյան
«Սահմանը հատելու մասով քրեական գործ չի հարուցվել». Զարուհի Փոստանջյան
«Նիստ անում եք՝ ասելու համար, որ նիստ եք անում». Նաիրա Զոհրաբյան
Որևէ սահմանախախտ նախևառաջ պետք է ՀՀ Ազգային անվտանգության ծառայությանը հանձնվեր. Խոսրով Հարությունյան

Геворк Костанян обратился к генпрокурору России с ходатайством о передаче Армении производства по делу об убийстве в Гюмри
16:53 03/02/2015
Генеральный прокурор Армении Геворк Костанян обратился к генпрокурору России Юрию Чайке с ходатайством о передаче правоохранительным органам РА производства уголовного дела по факту убийства семьи Аветисянов в Гюмри 12 января.
Как передает пресс-служба Генпрокуратуры РА, Г. Костанян направил ходатайство, руководствуясь статьей 6 заключенного между двумя странами соглашения о правомочиях и взаимной правовой помощи по вопросам пребывания российской военной базы на территории Армении.
Дело по факту убийства в Гюмри: СК Армении допросил сослуживцев В. Пермякова и представителей командования 102-й РВБ
Обвиняемого в убийстве семьи Аветисянов в Гюмри российского военного В.Пермякова будут судить на военной базе РФ