Հայ շախմատիստները` «Մոսկովյան օփենում»
Գրոսմայստեր Տիգրան Լ. Պետրոսյանը Ռուսաստանի մայրաքաղաքում ավարտված «Մոսկովյան օփեն» փառատոնի գլխավոր մրցաշարում 9 հնարավորից վաստակեց 7 միավոր և 244 մասնակիցների մեջ բաժանեց 2-5-րդ տեղերը: Լրացուցիչ ցուցանիշներով Պետրոսյանը զբաղեցրեց 4-րդ հորիզոնականը: 8 միավորով առաջին մրցանակը նվաճեց գրոսմայստեր Էռնեստո Ինարկիևը (Ռուսաստան): Այս մասին հայտնում է Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիայի պաշտոնական կայքը:
Փառատոնի ուսանողական մրցաշարում, որն անցկացվում էր շրջանային մրցակարգով, մեծ հաջողության հասավ գրոսմայստեր Սամվել Տեր-Սահակյանը: Նա 9 հնարավորից վաստակեց 6 միավոր և միանձնյա նվաճեց առաջին մրցանակը:
Փառատոնի շրջանակներում անցկացված սիրող շախմատիստների մրցաշարում ՖԻԴԵ-ի վարպետ Սարգիս Վ. Մանուկյանը 9 հնարավորից վաստակեց 7,5 միավոր և 326 մասնակիցների մեջ բաժանեց 2-4-րդ տեղերը: Լրացուցիչ ցուցանիշներով Մանուկյանը զբաղեցրեց 3-րդ հորիզոնականը: 8,5 միավորով մրցաշարի հաղթող դարձավ Սերգեյ Գալախովը (Ռուսաստան):

Armenian chess players at Moscow Open
Armenian GM Tigran L. Petrosian scored 7 points out of 9 and shared 2nd-5th places among 244 participants at the main tournament of Moscow Open Festival. Petrosian took 4th place with additional points. GM Ernesto Inarkiev (Russia) became the winner with 8 points.
GM Samvel Ter-Sahakyan had an excellent performance at the Student round-robin tournament of the festival. He scored 6 points out of 9 and solely took first prize.
FM Sargis V. Manukyan scored 7.5 points out of 9 and shared 2nd-4th places among 326 participants at the amateur tournament that was also held as part of the festival. Manukyan took 3rd place with additional points. Sergey Galakhov (Russia) became the winner with 8.5 points, armchess.am reported.