Կարինե Աճեմյան. Նման պայմաններում անթույլատրելի է միջազգային կառույցներում վարկաբեկել ՀՀ իշխանություններին
14:00 13/02/2015
«Դա ոչ միայն իմ, այլ ամբողջ Հանրապետական կուսակցության կարծիքն է: Բոլորը ընդունեցին այն տեսակետը, որ պետք էր երևի թե վաղուց գնալ այս քայլին»,-անդրադառնալով ՀՀԿ խորհրդի նիստում նախագահ Սերժ Սարգսյանի ելույթին` Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց  ՀՀԿ խորհրդարանական խմբակցության անդամ Կարինե Աճեմյանը:
Պատգամավորի խոսքով` հիմա էլ ուշ չէր այս քայլերի ձեռնարկման համար, քանի որ ապրիլի 24-ի հետ կապված միջազգային տաբեր կառույցների հետ սպասվում է հսկայածավալ աշխատանքի իրականացում, հետևաբար մեզանից պահանջվելու է համախմբվածություն:
Կ. Աճեմյանի դիտարկմամբ` նման պայմաններում անթույլատրելի է միջազգային կառույցներում և ամբիոններում վարկաբեկել, բամբասել ու փնովել Հայաստանի Հանրապետության իշխանություններին:
«Ի վերջո կուսակցության լիդերը պատասխանատու է իր կուսակցության համար և չի կարելի քաղաքական ուժին տանել չգիտես որտեղ, չգիտես ինչի համար և հասցնել մի կետի, որը, կարծում եմ, շատ անհարիր է քաղաքական ուժին»,-նշեց Կ. Աճեմյանը:
Աճեմյանի խոսքով` մենք պետք է միահամուռ և համախմբված գնանք մեր այն նպատակների ուղղությամբ, որոնք մեզ վերջապես պետք է տանեն ազգային արժեքները գնահատելուն և պահպանելուն:
«Դոդի Գագոյին տարիներ շարունակ վերածեցինք պարոն Ծառուկյանի, հիմա հակառակ պրոցեսն ենք անում». Աշոտյանի ելույթը (տեսանյութ)
Շարմազանով. «Ներում են նրան, ով ներողամտություն է հայցում» (տեսանյութ)
Անթույլատրելի է, երբ քաղաքական ուժի ղեկավարը շանտաժի է ենթարկում իշխանություններին. Գագիկ Մինասյան
Սուքիաս Ավետիսյան. Համամիտ եմ նախագահի հնչեցրած մտահոգությունների հետ

К. Ачемян: Предпринятые в отношении лидера ППА Гагика Царукяна шаги важны в канун 100-й годовщины Геноцида армян
17:38 13/02/2015
«Нужно было, пожалуй, сделать этот шаг гораздо раньше. И это не только мое мнение, но и всей Республиканской партии Армении», – заявила в интервью Panorama.am депутат парламента РА от фракции РПА Карине Ачемян, обратившись к речи президента РА, председателя правящей Республиканской партии Армении Сержа Саргсяна на состоявшемся 12 февраля заседании Совета РПА, в которой глава государства выступил с резкой критикой в адрес лидера партии «Процветающая Армения» (ППА) Гагика Царукяна.
Однако и сейчас, по словам К. Ачемян, этот шаг не является запоздалым, так как предстоит масштабная работа с различными международными организациями в связи с 100-й годовщиной Геноцида армян в Османской империи 1915г. Это работа, подчеркнула парламентарий, требует консолидации.
Как отметила К. Ачемян, в таких условиях непозволительно в международных организациях и на международных трибунах играть с репутацией властей Армении, распространять сплетни.
Лидер партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян расценил выступление президента как объявление войны и «принял вызов»
«Доди Гаго» как горе-политик. Президент Армении выступил с резкой критикой лидера ППА Гагика Царукяна
Президент Армении поручил проверить сообщения о неуплате Гагиком Царукяном налогов и уголовных преступлениях
Президент Армении: Конституционные реформы не являются самоцелью, пора избавить политическое поле от феодального мышления
Политические амбиции Гагика Царукяна – трагедия, а в некотором смысле и курьез. Речь президента Армении (видео)