«Ղարաբաղ Տելեկոմ»-ի բաժանորդները ՀՀ-ում ռոումինգում գտնվելիս «Օրանժ»-ի հետ կխոսեն նոր սակագնով
«Ղարաբաղ Տելեկոմ»-ը հայտարարել է, «Օրանժ Արմենիա» ընկերության հետ բանակցության մասին, որպեսզի իր բաժանորդները Հայաստանում ռոումինգում գտնվելիս խոսեն 45 ՀՀ դրամ/րոպե սակագնով (ներառյալ ԱԱՀ): Այս մասին հայտնում է «Ղարաբաղ Տելեկոմ»-ի հասարակայնության հետ կապերի բաժինը:
Ռոումինգի սակագնի այս նշանակալից իջեցումը, որը կազմում է նվազագույնը 72 տոկոս, ուժի մեջ է մտնում 2015թ. մարտի 1-ից:
«Ղարաբաղ Տելեկոմը» կարողացել է ապահովել ռոումինգի ծառայությունների նույն սակագները «ԱրմենՏել»-ի հետ՝ սկսած 2015թ. հունվարի 1-ից:
«Ղարաբաղ Տելեկոմ»-ի բաժանորդների համար ռոումինգի սակագները «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի ցանցում գործել են 2012թ. հոկտեմբերի 1-ից:

«Карабах Телеком» и «Оранж Армения» договорились о снижении тарифа в роуминге на 72% – 45 др./мин
«Карабах Телеком» заявляет об успешном завершении переговоров с компанией «Оранж Армения» по поводу утверждения тарифа 45 драм/минута, включая НДС, для абонентов Нагорно-Карабахской Республики, находящихся на территории РА.
Согласно релизу компании, это значительное снижение тарифа в роуминге, как минимум на 72%, вступит в силу 1 марта 2015 года.
«Следует отметить, что Карабах Телеком смог обеспечить идентичный тариф с компанией АрменТел с 1 января 2015 года. Кроме того, с 1 октября 2012 года для абонентов Карабах Телекома, находящихся в роуминге и зарегистрировавшихся в сети ВиваСел-МТС, действуют те же сниженные тарифы», – говорится в сообщении.