Փխրուն հանդարտությունից հետո ՀՀ և ԼՂՀ սահմանային իրավիճակը լարված է. Ա. Հովհաննիսյան
ՀՀ և ԼՂՀ սահմանային իրավիճակը լարված է՝ փետրվարի 21-ից հետո ձևավորված համեմատաբար փխրուն հանդարտությունից հետո: Այս մասին Panorama.am-ին հայտնեց ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Ողջ պատասխանատվությունն ընկնում է ադրբեջանական կողմի վրա: Միջնորդական առաքելություն իրականացնող կազմակերպությունների ուշադրությունն ենք հրավիրում սրա վրա և նշում, որ ադրբեջանական կողմն արդեն ունի որոշակի կորուստներ և կշարունակի կրել ու այդ ամենը կմնա իրենց խղճին»,-ասաց Ա. Հովհաննիսյանը:
Նրա խոսքերով՝ այս պահին խախտումները շատ են՝ վերջին դիվերսիայից հետո մոտ կրկնապատկվել, եռապատկվել են:

Tension increases on borders of Armenia and Artsakh – Defense Ministry spokesman
The situation on the Armenia-Azerbaijan border and Karabakh-Azerbaijan Line of Contact is tense again after the fragile calm established as of February 21, Artsrun Hovhannisyan, a spokesman for the Armenian Defense Ministry, told Panorama.am.
He stressed that Azerbaijan is fully responsible for this situation. “We draw the mediatory organizations’ attention to this, noting that the Azerbaijani side has already suffered losses, and will continue suffering losses,” he said.
The ceasefire violations have multiplied after Saturday’s subversive attempt by the Azerbaijani forces which was thwarted by the Armenian side, Hovhannisyan added.