Beeline-ի գլխավոր տնօրենը ԵՊՀ-ում հանդես է եկել դասախոսությամբ
Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը հանդես է եկելդասախոսությամբ Երևանի Պետական Համալսարանի Սոցիոլոգիայի ֆակուլտետին կից հեռաուսուցման լաբորատորիայի` Մարքեթինգի և Հասարակայության հետ կապերի ոլորտում վերապատրաստման հատուկ դասընթացի մասնակիցների համար: Այս մասին հայտնում է «ԱրմենՏել» ՓԲԸ-ի հասարակայնության հետ կապերի բաժինը:
Ընկերության ղեկավարը, որպես հրավիրված դասախոս, լսարանին ծանոթացրել է ռազմավարական մարքեթինգի և բրենդինգի մասնագիտական դասընթացի հետ և ներկայացրել «Ինչպես կառավարել ղեկավարին» թեմայով դասախոսություն: Ընդհանուր առմամբ դասախոսությանը ներկա էր 30 ունկնդիր, այդ թվում` ԵՊՀ դասախոսներ, հեռաուսուցման լաբորատորիայի ղեկավարությունը, ուսանողներ, լրագրողներ, մարքեթինգի ու հասարակայնության հետ կապերի ոլորտի մասնագետներ:
«Իմ խորին շնորհակալությունն եմ հայտնում Beeline-ի ղեկավարությանն` ի դեմ Գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինին, չափազանց հետաքրքիր դասախոսության և հեռաուսուցման լաբորատորիայի հանդեպ ցուցաբերած ուշադրության համար: Երկրի խոշորագույն ընկերություններից մեկի ղեկավարի պաշտոնում Ձեր ունեցած փորձն արժեքավոր և արդիական է մեր դասընթացին հաճախող ուսանողների և ունկնդիրների համար», - նշել է Երևանի Պետական Հալասարանի Սոցիոլոգիայի ֆակուլտետի հեռաուսուցման լաբորատորիայի ղեկավար Արտաշես Խուրշուդյանը:
«Որպես Հայաստանում հեռահաղորդակցության առաջատար օպերատորի ղեկավար՝ ինձ համար շատ հաճելի է տեսնել զգալի առաջընթաց կրթության մեջ թվային տեխնոլոգիաների օգտագործման ոլորտում։ Ժամանակակից տեխնոլոգիաներն օգնում են դարձնել մարդկանց կյանքն ավելի լավ և ստանալ որակյալ կրթություն, այդ թվում` հեռահար: Շնորհակալ եմ Երևանի Պետական Համալսարանի ղեկավարությանը հրավերի և նոր տեղեկատվական տեխնոլոգիաների օգտագործմամբ մասնագիտական կրթության զարգացման գործում իմ փոքրիկ ավանդն ունենալու հնարավորության համար», - նշել է Հայաստանում Beeline-ի Գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
ԵՊՀ Սոցիոլոգիայի ֆակուլտետի հեռաուսուցման լաբորատորիան Հայաստանում պետական կրթական հաստատություններից առաջինն է ներդրել հեռահար ուսուցման համակարգն off-line և on-line ձևաչափերով: Դասընթացի ունկնդիրներին բացառիկ հնարավորություն է ընձեռնվում դառնալ հասարակայնության հետ կապերի, մարքեթինգի, սոցիոլոգիայի, տնտեսագիտության, միջազգային հարաբերությունների և այլ ոլորտների մասնագետներ:

Андрей Пятахин отметил значительный прогресс использования цифровых технологий в Армении
Генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин выступил с лекцией в рамках специального курса переподготовки в сфере PR и Маркетинг лаборатории дистанционного обучения при факультете социологии Ереванского Государственного университета.
Согласно релизу, глава компании ознакомил слушателей с профессиональным курсом стратегического маркетинга и брендинга, а также представил презентацию «Как управлять своим боссом». В общей сложности на лекции присутствовали более 30 слушателей, в том числе преподаватели ЕГУ, руководство лаборатории дистанционного обучения, студенты, журналисты и практикующие специалисты сферы маркетинга и связей с общественностью.
«Выражаю благодарность руководству Beeline в лице Генерального директора за очень интересную лекцию и внимание к нашей лаборатории дистанционного обучения. Ваш опыт успешного менеджера и руководителя одной из самых крупных компаний страны чрезвычайно ценен и актуален для студентов и слушателей нашего курса», – отметил руководитель лаборатории дистанционного обучения факультета социологии ЕГУ Арташес Хуршудян.
«Как руководителю лидирующего телекоммуникационного оператора Армении, мне очень приятно видеть значительный прогресс использования цифровых технологий в образовании и самому стать частью того, как современные технологии на деле помогают изменить жизнь людей к лучшему, получить качественное образование, в том числе, дистанционное. Благодарю руководство Ереванского Государственного университета за приглашение и за предоставленную возможность внести свой небольшой вклад в развитие профессионального образования с использованием новых информационных технологий», – отметил генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
Отмечается, что лаборатория дистанционного обучения факультета социологии ЕГУ первой среди государственных образовательных учреждений Армении внедрила систему удаленного обучения в форматах offline и online. Слушателям курса предоставляется уникальная возможность стать дипломированными специалистами в сферах PR и маркетинга, социологии, экономики, международных отношений и других специальностей.