Ստանիսլավսկու անվան թատրոնի գեղարվեստական ղեկավարը թատրոնը վերածել է բիզնես-կենտրոնի. «Ժողովուրդ»
«Ժողովուրդ»-ի տեղեկություններով՝ Երևանի Ստանիսլավսկու անվան ռուսական պետական դրամատիկական թատրոնի գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր ռեժիսոր, ՀՀ ժողովրդական արտիստ Ալեքսանդր Գրիգորյանը թատրոնը վերածել է բիզնես-կենտրոնի:
Բանն այն է, որ Ա. Գրիգորյանի ընտանիքի անդամները թատրոնի շենքում սկսել են տարբեր բնույթի բիզնես-գործունեություն ծավալել: Նրա փեսան` Էրվին Ամիրյանը, թատրոնի շենքում սառույցի արտադրություն է հիմնել: Իսկ Գրիգորյանի դուստրը՝ Նորա Գրիգորյանը, «7th heaven» անվամբ հարսանյաց սրահ է բացել թատրոնի հարակից տարածքում: Այդ ամենին էլ «հետևում» է Ալեքսանդր Գրիգորյանի կինը՝ Տոմա Գրիգորյանը:
Ա. Գրիգորյանը «Ժողովուրդ»-ի հետ զրույցում ասել է, որ դեռ բիզնես-գործունեություն չեն սկսել, բայց նպատակ ունեն և թույլտվության համար պատրաստվում են դիմել ՀՀ մշակույթի նախարար Հասմիկ Պողոսյանին:

Alexander Grigoryan, Art Director of K. Stanislavsky Russian Drama Theater of Yerevan, has turned the theater into a business center, Zhoghovurd writes.
“Ervin Amiryan, Alexander Grigoryan’s son-in-law, has launched ice production in the theater. Nora Grigoryan, Alexander Grigoryan’s daughter, has opened wedding studio 7th Heaven in the vicinity of the theater. These activities are supervised by Toma Grigoryan, Alexander Grigoryan’s wife,” the newspaper writes.
Speaking to Zhoghovurd, Alexander Grigoryan said that he has not launched business activities yet, but he has such plans, and is going to apply to Minister of Culture Hasmik Poghosyan for permission.