ԼՂՀ ՊՆ. Շաբաթվա ընթացքում հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ականանետերից
ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն, մարտի 1-ից 7-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 1000 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 և 82 մմ ականանետերից և ՀԱՆ-17 ու ՌՊԳ-7 տիպի նռնականետերից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 21000 կրակոց: Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
Բացի վերոնշյալ խախտումներից, հակառակորդը կիրառել է նաև «ԶԿ-23-2» զինատեսակ, ինչը վնասազերծելու նպատակով ՊԲ առաջապահ ուժերը դիմել են համապատասխան գործողության՝ շարքից հանելով հակառակորդի առնվազն 3 զինվոր և «ԶԿ -23-2» զինատեսակը:
Նույն ժամանակահատվածում ԼՂՀ զինված ուժերի մարտակերտյան ուղղության ստորաբաժանումները կանխարգելիչ գործողություններ են իրականացրել հակամարտ զորքերի շփման գծի հյուսիսարևելյան հատվածում, որի արդյունքում ոչնչացվել է գործողության շրջան դուրս եկած ադրբեջանական հատուկ նշանակության ստորաբաժանման չորս զինծառայող:
Վերոնշյալ գործողությունների ժամանակ հայկական կողմը կորուստներ չի ունեցել:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շփման գծի ողջ երկարությամբ վստահորեն իրականացնում են առաջադրված մարտական խնդիրը՝ անհրաժեշտության դեպքում դիմելով կանխարգելիչ գործողությունների:

Azerbaijan violated the ceasefire along the Line of Contact with Nagorno-Karabakh about 1,000 times from March 1-7, with over 21,000 shots fired towards the Armenian frontline positions from weapons of various calibers, mortars and grenade launchers, the press service of the Nagorno-Karabakh Defense Ministry reported.
Also, the enemy used ZIK-23-2 weapon in the northern direction (Shahumyan). The frontline units of the NKR Defense Army took measures to neutralize the weapon, as a result of which at least 3 Azerbaijani servicemen and the ZIK-23-2 weapon were rendered nonoperational.
In addition, the Karabakh armed forces took preemptive actions in the northeastern section of the Line of Contact. According to confirmed reports, 4 Azerbaijani servicemen were killed during the fighting.
The Armenian side reports no casualties.
The Nagorno-Karabakh Defense Army frontline units confidently perform their military tasks along the Line of Contact, and if necessary suppress the enemy’s activity.