ԼՂՀ ՊՆ. Հայկական ստորաբաժանումների դիվերսիոն գործողությունների մասին լուրերն իրական չեն
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունն առ այն, թե իբր անցած գիշեր հայկական ստորաբաժանումները դիվերսիոն գործողություններ են իրականացրել ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, իրականությանը չի համապատասխանում և ադրբեջանական քարոզչության վառ երևակայության հերթական արգասիքն է: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Մարտի 11-ին և լույս 12-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի ողջ երկայնքով հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 200 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 մմ ականանետերից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 4000 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը և շարունակում են վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:
Միաժամանակ ԼՂՀ ՊՆ-ն տեղեկացնում է, որ առաջնագծում ստեղծված լարվածության ողջ պատասխանատվությունը ընկնում է ադրբեջանական կողմի վրա և անհետևանք չի մնա:

The report by the Azerbaijani Defense Ministry that Armenian forces allegedly carried out subversive raids in the direction of Azerbaijani defense positions last night is false. This is yet another product of Azerbaijani propaganda, the Nagorno-Karabakh Defense Ministry says in a statement.
“Azerbaijan violated the ceasefire along the Line of Contact with Nagorno-Karabakh about 200 times on March 11 and on the night of March 12, with over 4,000 shots fired towards the Armenian frontline positions from weapons of various calibers and mortars.
“The frontline units of the NKR Defense Army keep the situation under control, and confidently perform their military duty,” the NKR Defense Ministry says, adding that Azerbaijan is fully responsible for the tension on the frontline and this will not remain without consequences.