ՊԲ մամուլի ծառայությունը հերքում է «ադրբեջանական գերեզմանոցը գնդակոծելու» մասին ապատեղեկատվությունը
Ադրբեջանական ԶԼՄ-ները շարունակում են ապատեղեկատվություն տարածել հայկական ստորաբաժանումների կողմից Ադրբեջանի խաղաղ բնակչությանը գնդակոծելու մասին: Այս անգամ ադրբեջանական ԱՊԱ լրատվական գործակալությունը գրում է, թե իբր «Աղդամի շրջանում հայկական զինված ստորաբաժանումները գնդակոծել են խաղաղ բնակչությանը նրանց՝ գերեզմանոց այցելելու ժամանակ»:
ՊԲ մամուլի ծառայության ղեկավար Սենոր Հասրաթյանը Panorama.am-ի հետ զրույցում հերքեց ադրբեջանական կողմի ապատեղեկատվությունը:
«ՊԲ ստորաբաժանումները մշտապես հետևել և հետևում են հրադադարի պահպանման ռեժիմին: Նմանօրինակ ձեռագիրը բնորոշ է Ադրբեջանի զինված ուժերին»,- հայտատարարեց ՊԲ մամուլի ծառայության ղեկավարը:
Հարկ է ընգծել, որ ադրբեջանական տեղեկատվական գործակալության հրապարակած 10 լուսանկարներից միայն մեկում է տապանաքարը վնասված, բայց և դրա վրա էլ փամփուշտի հետքեր չկան: Մնացած լուսանկարներում ցուցադրված են տապանաքարերի մոտ հարազատների մահը սգացող ադրբեջանցի գյուղացիներ, մինչդեռ ԱՊԱ-ն պնդում է, թե իբր «հայկական կողմի գնդակոծության պատճառով գրեթե անհնար է այցելել գերեզմանատուն»:
Հիշեցնենք, որ դեռևս փետրվարի սկզբին համաձայն ՀՀ ՊՆ մամուլի քարտուղարի հայտարարության՝ ադրբեջանական ստորաբաժանումները տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից ինտենսիվ կրակ էին արձակել իրենց իսկ սահմանամերձ գյուղերի ուղղությամբ՝ հետագայում հայկական կողմին մեղադրելու նպատակով:
Արծրուն Հովհաննիսյան. Ադրբեջանական գյուղի` «հայերի կողմից գնդակոծվելու» մասին տեսանյութը զուտ ներկայացում է

Azerbaijani media go on spreading disinformation about Armenian subdivisions shooting Azerbaijani civilians. This time Azerbaijani information agency APA writes that allegedly ‘the Armenian armed subdivisions in Agdam district have opened fire on civilians when they went to the cemetery.’
Senor Hasratyan, the head of the NKR Defense Army press service, denied the disinformation of the Azerbaijani side in his interview to Panorama.am.
“NKR Defense Army subdivisions have always complied and comply with the ceasefire. It is the style of the Azerbaijani armed forces,” the head of the NKR Defense Army press service declared.
It is noteworthy that of the 10 photos published by the Azerbaijani information agency only one shows a damaged headstone, yet there are no traces of bullets on it. The rest of the photos show Azerbaijani villagers grieving at the graves of their loved ones, while APA claims that allegedly ‘it is practically impossible to visit the graves because of the Armenians shooting.’
According to the statement of the spokesperson of the Defense Ministry of Armenia, at the beginning of February the Azerbaijani subdivisions opened an intensive fire on their own villages at the Armenian border in Tavush province from mainly large-caliber weapons in order to accuse the Armenian side of it later.