Արտաշատի շտապօգնության մեքենայի վթարի ենթարկվելու հետևանքով տուժած բժիշկը և դիմացի մեքենայի վարորդի վիճակը լավ է, նրանք արդեն տեղափոխվել են հիվանդասենյակ: Այս մասին Panorama.am-ին հայտնեց Էրեբունի բժշկական կենտրոնի հասարակության հետ կապերի բաժնի պետ Շուշան Հունանյանը:
«Բուժքույրը և շտապ օգնության մեքենայի վարորդը դեռևս վերակենդանացման բաժանմունքում են գտնվում: Բժիշկները նրանց վիճակը գնահատում են կայուն»,-նշեց Շ. Հունանյանը:
Առողջապահության նախարարության լրատվական ծառայությունից հայտնել էին, որ մարտի 14-ին երեկոյան Արտաշատի շտապօգնության մեքենան Վերին Արտաշատ կանչի մեկնելիս վթարվել էր: Պատահարի արդյունքում բժիշկ Կարապետ Գրիգորյանը տեղում մահացել էր։
Կանչի դուրս եկած շտապօգնության երկրորդ բժիշկը, բուժքույրը և վարորդը տեղափոխվել էին Արտաշատի բժշկական կենտրոն, այնուհետև՝ «Էրեբունի» բժշկական կենտրոն:

ДТП с участием машины Скорой помощи в Армении: 2 из 4 пострадавших переведены в палаты
Медики оценивают состояние пострадавших в ДТП на автодороге, ведущей в село Верин Арташат, врача Скорой помощи и водителя встречного автомобиля как хорошее, они переведены в палаты. Об этом сообщила в беседе с корреспондентом Panorama.am пресс-секретарь ереванского медцентра «Эребуни» Шушан Унанян.
«Медсестра и водитель машины Скорой помощи пока находятся в отделении реанимации. Медики оценивают их состояние как стабильное», – отметила Ш.Унанян.
Как сообщила ранее пресс-служба Минздрава РА, поздно вечером 14 марта машина Скорой помощи, направляясь из Арташата на вызов в село Верин Арташат, попала в ДТП. В результате аварии находившийся в машине Скорой помощи врач Карапет Григорян скончался на месте.