Մարտի 16-17-ին, 18-ի գիշերը, 20-ին Հայաստանի տարածքում ժամանակ առ ժամանակ սպասվում են տեղումներ: 18-ի ցերեկը, 19-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Քամին` հարավ-արևմտյան 3-8մ/վրկ: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ԱԻՆ հիդրոօդերևութաբանության և մոնիտորինգի պետական ծառայությունից:
Օդի ջերմաստիճանը, 16-17-ին կնվազի 4-5, 19-ի գիշերը ևս 2-3 աստիճանով, 19-ի ցերեկը, 20-ի գիշերը կբարձրանա 2-4 աստիճանով:
Երևանում մարտի 16-17-ին, 18-ի գիշերը, 20-ին ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև: Մարտի 18-ի ցերեկը, 19-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:

На территории Армении 16-17 марта, ночью 18 марта, а также 20 марта время от времени ожидаются осадки. Об этом сообщает государственная служба по Гидрометеорологии и мониторингу (Армгосгидромет) МТУЧС РА.
Днем 18 марта, а также 19 марта в Армении прогнозируется погода без осадков. Ветер будет юго-западным, 3-8 м/с.
Температура воздуха 16-17 марта понизится на 4-5 градусов, ночью 19 марта столбик термометра зафиксирует понижение еще на 2-3 градуса, а ночью 20 марта температура воздуха повысится на 2-4 градуса.
В Ереване 16-17 марта, ночью 18 марта, а также 20 марта время от времени ожидаются дожди. Днем 18 марта, а также 19 марта в столице прогнозируется погода без осадков.