Լեհաստանի նախագահը ապրիլի 24-ին կժամանի Հայաստան. «Ժողովուրդ»
Եվրոպական խորհրդարանի փոխնախագահ Ռիչարդ Չարնեցկին, որը ևս այս օրերին մասնակցում է Եվրանեսթի խորհրդարանական վեհաժողովի 4-րդ լիագումար նիստին, «Ժողովուրդ»-ի զրույցում ասել է, որ հույս ունի՝ ապրիլի 24-ին ինքը կներկայացնի Եվրախորհրդարանը և այդ օրը կլինի Երևանում։
«Ժողովուրդ»-ի հարցին՝ թե արդյոք Լեհաստանի նախագահը ևս ապրիլի 24-ին ներկա կլինի ՀՀ-ում՝ Հայոց Ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառումներին, նա պատասխանել է. «Այո, Սերժ Սարգսյանը հրավիրել է, և մեծարգո նախագահը ներկա կգտնվի այդ օրը»։
Հիշեցնենք, որ մինչ այս, ապրիլի 24-ին Հայաստան գալու մասին հայտարարել են Ֆրանսիայի նախագահ Ֆրանսուա Օլանդը և Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը։

Zhoghovurd: Polish President to come to Armenia on April 24
Vice-President of the European Parliament Ryszard Czarnecki, who is participating in the Fourth Ordinary Session of Euronest PA ongoing in Yerevan, has told Zhoghovurd that he hopes he will represent the European Parliament and will be in Yerevan on April 24.
Asked whether Poland’s President will come to Yerevan to attend commemoration events dedicated to the centennial of the Armenian Genocide, Mr Czarnecki said that Serzh Sargsyan has invited him to visit Yerevan on April 24 and the President will be in Armenia on that day.
French President Francois Hollande and Russian President Vladimir Putin have announced that they will come to Yerevan on April 24.