Քիչ առաջ Երևանում մեկնարկեց «Արարատի ստորոտին» միջազգային մեդիա ֆորումը, որին մասնակցում են աշխարհի շուրջ 30 երկրներից մոտ 150 ներկայացուցիչներ:
Վերջիններիս մեծ մասը իրենց երկրներում առաջատար լրատվամիջոցների ղեկավարներ, խմբագիրներ են:
Մեդիա ֆորումի ընթացքում նախատեսվում են ելույթներ, որոնց թվում մասնավորապես կլինի ՀՀ նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Վիգեն Սարգսյանի, ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանի և ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Կարեն Ճշմարիտյանի ելույթը:
Եռօրյա մեդիա ֆորումի ընթացքում քննարկումներից բացի մասնակիցները հանդիպումներ կունենան ՀՀ նախագահի հետ, ինչպես նաև կայցելեն Հայոց ցեղասպանության զոհերի հուշահամալիր և թանգարան:

В Ереване сегодня, 18 марта, стартовал международный медиафорум «У подножия Арарата», в котором принимают участие порядка 150 представителей СМИ из около 30 стран мира.
На мероприятии в частности выступят руководитель Аппарата президента Армении, координатор мероприятий, посвященных 100-й годовщине Геноцида армян, Виген Саркисян, министр Диаспоры РА Грануш Акопян, министр экономики РА Карен Чшмаритян.
Участники трехдневного медиафорума встретятся также с президентом Армении и посетят мемориальный комплекс «Цицернакаберд», посвященный памяти жертв Геноцида армян.