Քամու ուժգնացում և տեղումներ. Եղանակը առաջիկա հինգ օրերին
Հանրապետության տարածքում մարտի 23-ի գիշերը, 24-ի ցերեկը, 25-26-ին շրջանների զգալի մասում, 23-ի ցերեկը առավելապես արևելյան շրջաններում ժամանակ առ ժամանակ սպասվում են տեղումներ: 24-ի գիշերը, 27-ին առավելապես առանց տեղումների եղանակ:
Քամին` հարավ-արևմտյան 3-8մ/վրկ, առանձին վայրերում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 15-20մ/վրկ. արագությամբ:
Օդի ջերմաստիճանը 27-ի ցերեկը կբարձրանա 2-3 աստիճանով:
Երևանում մարտի 24-ի ցերեկը, 25-26-ին սպասվում է անձրև: 23-ի ցերեկը, 24-ի գիշերը, 27-ին սպասվում է առավելապես առանց տեղումների եղանակ: Այսօր ցերեկը Երևանում կգրանցվի մինչև +13 աստիճան տաքություն:

В ближайшие дни в Армении ожидаются осадки
Ночью 23 марта, днем 24 марта, 25-26 марта в большинстве областей Армении, а днем 23 марта преимущественно в восточных районах республики время от времени ожидаются осадки. Об этом сообщает государственная служба по Гидрометеорологии и мониторингу (Армгосгидромет) МТУЧС РА.
Ночью 24 марта, а также 27 марта прогнозируется погода преимущественно без осадков. Ветер будет юго-западным, 3-8 м/с, в некоторых районах порывы ветра достигнут силы в 15-20 м/с. Температура воздуха днем 27 марта повысится на 2-3 градуса.
В Ереване днем 24 марта, 25-26 марта ожидаются дожди. Днем 23 марта, ночью 24 марта, а также 27 марта ожидается погода преимущественно без осадков. Сегодня днем температура воздуха в Ереване достигнет +13 °C.