Իրադրությունն առաջնագծում շարունակում է մնալ լարված: ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայության տեղեկացմամբ, մարտի 25-ին և լույս 26-ի գիշերը հակառակորդը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 140 անգամ, որի ընթացքում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60, 82 և 120 մմ ականանետերից և ՌՊԳ-7 ու ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետերից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 1700 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումների կողմից ձեռնարկված օպերատիվ գործողությունների արդյունքում, հակառակորդի ակտիվությունը կասեցվել է, իսկ վերջինիս կրակակետերը ստանալով ուժեղ հակահարված՝ ճնշվել են:
ՊԲ-ն շարունակում է օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը շփման գծի ողջ երկայնքով պահել վերահսկողության տակ և վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

The situation on the Line of Contact remains tense. According to the press service of the Nagorno-Karabakh Defense Ministry, on March 25 and on the night of March 26, Azerbaijani forces violated the ceasefire along the Line of Contact with Nagorno-Karabakh about 140 times, with more than 1,700 shots fired towards the Armenian frontline positions from weapons of different calibers, mortars and grenade launchers.
Nagorno-Karabakh armed forces quelled the enemy’s activity. The enemy’s firing points were suppressed.
The NKR Defense Army keeps the situation under control, and continues the military duty along the Line of Contact.