Երևանի կենտրոնական զինվորական հոսպիտալում գտնվող՝ մարտի 19-ին հակառակորդի կողմից ձեռնարկած դիվերսիայի հետևանքով վիրավորված երկու զինծառայողներ Սարգիս Գաբրիելյանի և Էդգար Մարտիրոսյանի առողջական վիճակը բավարարին մոտ է: Panorama.am-ին հայտնեց հոսպիտալի պետ, գնդապետ Արամ Ասատուրյանը:
«Սարգիսն արդեն մի քանի օր է հիվանդասենյակում է, այսօր, հիվանդասենյակ կտեղափոխվի նաև Էդգարը»,- տեղեկացրեց Ա. Ասատուրյանը:
Նա նաև հայտնեց, որ նույն օրը վիրավորված Ստեփանակերտի հոսպիտալում գտնվող Դալմանյան Գոռի վնասվածքը բավականին լուրջ է և վիճակը շարունակում է մնալ ծայրահեղ ծանր. «Գոռին Երևան տեղափոխել դեռևս հնարավոր չէ»:
Հիշեցնենք, որ մարտի 19-ին դիվերսիայի հետևանքով մահացել էին ԼՂՀ ՊԲ զինծառայողներ Հակոբ Գագիկի Խաչատրյանը (1996թ.), Էդուարդ Գագիկի Հայրապետյանը (1995թ.) և Արշակ Կարենի Հարությունյանը (1995թ.): Եվս 4 զինծառայող վիրավորվել էին: Նրանցից Սամվել Հակոբյանն (1995թ.) նախօրեին մահացել է Ստեփանակերտի հոսպիտալում:

The condition of servicemen of Nagorno-Karabakh Defense Army Sargis Gabrielyan and Edgar Martirosyan, wounded while repelling the Azerbaijani subversive attack on March 19, is close to satisfactory, Aram Asaturyan, head of the Central Clinical Military Hospital of Yerevan, told Panorama.am.
“Sargis was moved to a ward several days ago, while Edgar will be transferred to a ward today,” the physician said.
Serviceman Gor Dalmanyan, who was also wounded on that day, remains in critical condition at Stepanakert hospital, Asaturyan said. “It is still impossible to transport him to Yerevan,” he added.
Hakob Khachatryan (born in 1996), Eduard Hayrapetyan (1995), and Arshak Harutyunyan (1995) were killed while repelling the enemy attack on March 19. Four servicemen were wounded. Samvel Hakobyan died at a Stepanakert hospital on Thursday.