Ընդդիմադիր ուժերը չեն միանա Սեֆիլյանի նախաձեռնությանը. «ՀԺ»
«Հայկական Ժամանակ»-ը երեկ խորհրդարանական ուժերի ներկայացուցիչներից հետաքրքրվել է, արդյոք մասնակցելո՞ւ են Ժիրայր Սեֆիլյանի՝ ապրիլի 24-ից մեկնարկող շուրջօրյա, անժամկետ հանրահավաքներին:
ՀՅԴ խմբակցության ղեկավար Արմեն Ռուստամյանը ասել է. «Բացարձակապես չենք մասնակցելու, մենք միշտ հայտարարել ենք, որ դեմ ենք, որ քաղաքական պայքարը կապվի ապրիլի 24-ի հետ, դա կլինի ամենալավ նվերը մեր չուզողներին:
ՀԱԿ խմբակցության քարտուղար Արման Մանուկյանը շատ կարճ է պատասխանել այդ հարցին ասելով՝ «Մեր օրակարգը մենք ենք թելադրում և մեր որոշումները մեր նախաձեռնությամբ են լինում: Մենք այդպիսի հարց չենք քննարկել, մեզ այդպիսի հարցով չեն դիմել»:
«Ժառանգության» խմբակցության քարտուղար Թևան Պողոսյանն էլ անդրադառնալով թեմային ասել է, որ ինքը կուսակցության անդամ չէ ու չի կարող ներկայացնել «Ժառանգության» դիրքորոշումը, բայց կարծիք է հայտնել, որ Հիմնադիր խորհրդարանի օրակարգում քաղաքական ծրագիր չկա:
ՕԵԿ խմբակցության քարտուղար Մհեր Շահգելդյանն էլ, խոսելով հանրահավաքներին իրենց մասնակցության մասին ասել է, իրենք հրավեր չեն ստացել ու իրենց օրակարգում էլ նման հարց չկա:
ԲՀԿ խոսնակ Վահան Բաբայանն էլ ասել է, որ իրենք չեն մասնակցելու Սեֆիլյանի նախաձեռնած հանրահավաքներին ու դա կարևոր իրադարձություն չէ:

Корреспондент газеты «Айкакан жаманак» поинтересовался у представителей парламентских сил, кто намерен присоединиться к круглосуточным и бессрочным акциям протеста, организуемым Жирайром Сефиляном с 24 апреля.
Представитель АРФ «Дашнакцутюн» Армен Рустамян заявил, что АРФД не примет участия в этих акциях. «Мы заявляли, что выступаем против увязывания политической борьбы с датой 24 апреля. Это станет лучшим подарком для наших недругов», - сказал он.
«Мы такого вопроса не обсуждали. Свою повестку решаем только мы», - заявил секретарь фракции АНК Арам Манукян.
Секретарь фракции «Наследие» Теван Погосян заявил, что в повестке «Учредительного парламента» нет политической программы.
Секретарь «Оринац еркир» Мгер Шахгелдян заявил, что в повестке партии нет такого вопроса. Пресс-секретарь «Процветающей Армении» Ваан Бабаян отметил, что их партия не примет участия в этой акции.