Հայաստանի Ազգային գրադարանը ցուցադրելու է Հայոց ցեղասպանության թեմայով գրականություն
Ապրիլին 22-23-ին Երևանում Մարզահամերգային համալիրում կայանալիք «Ընդդեմ ցեղասպանության հանցագործության» միջազգային ֆորումի շրջանակում կազմակերպվելու է ցուցահանդես: Հայաստանի Ազգային գրադարանը ներկայացնելու է Հայոց ցեղասպանության թեմայով գրականություն: Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց Ազգային գրադարանի տնօրեն Տիգրան Զարգարյանը:
Նրա խոսքով, ներկայացվելու է և ժամանակակից գրականություն՝ վերջին 25-30 տարվա ընթացքում աշխարհի տարբեր երկրներում տպագրված գրքերը՝ Հայոց ցեղասպանության թեմայով, և հին, օրինակ՝ Վրանց Վերֆելի «Մուսա լեռան 40 օրը» գրքի առաջին հրատարակությունը:
Ապրիլին 22-23-ին Երևանում կանցկացվի «Ընդդեմ ցեղասպանության հանցագործության» միջազգային ֆորումը, որը կունենա շուրջ 500 մասնակից ողջ աշխարհից՝ քաղաքական, հասարակական, հոգևոր գործիչներ, լրագրողներ, կենտրոնական լրատվամիջոցների խմբագիրներ:

National Library of Armenia to hold exhibition as part of Armenian Genocide forum
An exhibition will be organized within the framework of the international forum “Against the Crime of Genocide” that will be held from April 22-23 at Yerevan’s Sports and Concerts Complex. The National Library of Armenia will present literature on the topic of the Armenian Genocide, National Library director Tigran Zargaryan told Panorama.am.
He added that the exhibition will feature both modern and old books on the Armenian Genocide published in different countries of the world.
International forum “Against the Crime of Genocide” will be held from April 22-23 in Yerevan. The event will bring together about 500 participants from around the world including politicians, public figures and editors of leading media outlets.