Ավստրալիայի Ռայդ քաղաքի խորհուրդը Հայոց ցեղասպանությանը նվիրված բանաձև է ընդունել
Ավստրալիայի Ռայդ քաղաքի խորհուրդը ապրիլի 14-ին Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին ընդառաջ միաձայն բանաձև է ընդունել, որով կոչ է արվում հարգանքի տուրք է մատուցել 1.5 մլն նահատակված հայերի հիշատակին, դատապարտում է Հայոց ցեղասպանությունը և մյուս ցեղասպան գործողությունները: Այս մասին հայտնում է Ավստրալիայի Հայ դատի հանձնախումբի կայքը:
10 տարի առաջ Ռայդ քաղաքի խորհուրդը դարձավ Ավստրալիայի առաջին տեղական ինքնակառավարման մարմինը, որը 1915-1923 թվականի իրադարձությունները ճանաչեց որպես Հայոց ցեղասպանություն:

Совет австралийского города Райд 14 апреля, в преддверии 100-й годовщины Геноцида армян, единогласно принял резолюцию, которая призывает воздать дань памяти 1,5 млн. жертв трагедии и осудить Геноцид армян. ОБ этом сообщает сайт ancnews.info.
Как сообщает Армянский Национальный Комитет Австралии (Armenian National Committee of Australia), городской совет Райда 10 лет назад стал первым местным законодательным органом в Австралии, признавшим Геноцид армян в Османской империи.
Проект принятой 14 апреля 2015 года резолюции, как и 10 лет назад, представил член городского совета Саркис Еделян (Sarkis Yedelian).