Վլադիմիր Պուտինը ժամանել է Հայաստան՝ մասնակցելու Ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի միջոցառումներին (լուսանկարներ)
Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը երեկ երեկոյան ժամանել է Հայաստան՝ մասնակցելու Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառումներին: Օդանավակայանում ՌԴ նախագահի գլխավորած պատվիրակությանը դիմավորել են ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն ու պաշտոնատար այլ անձիք:
Նշենք, որ 2001թ. Վլադիմիր Պուտինը առաջինն էր հետխորհրդային երկրների ղեկավարներից, ով այցելեց Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող հուշահամալիր:
«Հայ ժողովրդի այս ողբերգությունը Ռուսաստանը միշտ ընկալել է որպես սեփական ողբերգություն: Մենք խոնարհվում ենք Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակի առջև»,-այս տողերը ՌԴ նախագահը գրել է Ցեղասպանության զոհերի ոգեկոչման հուշամատյանում:

Президент России В.Путин прибыл в Ереван почтить память жертв Геноцида армян
Президент России Владимир Путин вечером 23 апреля прибыл в Ереван, где примет участие в памятных мероприятиях по случаю 100-й годовщины Геноцида армян в Османской империи.
В аэропорту возглавляемую президентом РФ делегацию встретили президент Армении Серж Саргсян и другие официальные лица.
В ходе визита Путин проведет двусторонние встречи с президентом Армении Сержем Саргсяном и президентом Франции Франсуа Олландом.
В Кремле ожидают обстоятельного обмена мнениями между Москвой и Парижем по ситуации в Украине, реализации минских договоренностей, а также по «Мистралям», указывает РИА Новости.
Отметим, сегодня, 24 апреля, отмечается 100-я годовщина Геноцида армян в Османской империи 1915г. – первого геноцида 20 века. В страну прибыли свыше 60 зарубежных высокопоставленных делегаций, чтобы отдать дань памяти невинных жертв трагедии.