Սերժ Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Ռոդիոն Շչեդրինին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել կոմպոզիտոր, ԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստ Ռոդիոն Շչեդրինին տիկնոջ՝ Մայա Պլիսեցկայայի մահվան կապակցությամբ: Այս մասին տեղեկանում ենք նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
«Մեծ ցավով և խորը վշտով տեղեկացա բալետի աշխարհահռչակ պարուհու՝ անկրկնելի և հրաշալի Մայա Պլիսեցկայայի մահվան մասին:
Նրա կերտած անկրկնելի կերպարներն ընդմիշտ կմնան բոլոր սերունդների հանդիսատեսների հիշողության մեջ: Մեծ է կորստյան ցավը, և մենք սգում ենք Ձեզ հետ միասին:
Խորին ցավակցություն եմ հայտնում Ձեզ, Ձեր հարազատներին, մերձավորներին և Մայա Պլիսեցկայայի տաղանդի բազմամիլիոն երկրպագուներին»,-ասված է Հանրապետության Նախագահի ցավակցական հեռագրում:

Президент Армении выразил соболезнования в связи с кончиной Майи Плисецкой
Президент Армении Серж Саргсян направил телеграмму соболезнования композитору, народному артисту СССР Родиону Щедрину в связи с кончиной его супруги – балерины Майи Плисецкой. Об этом сообщает пресс-служба главы армянского государства.
«С большой болью и глубокой скорбью узнал о кончине неповторимой и восхитительной всемирно известной балерины Майи Плисецкой.
Созданные ею неповторимые образы навсегда останутся в памяти зрителей всех поколений. Боль потери велика, и мы скорбим вместе с Вами.
Выражаю глубокие соболезнования Вам, Вашим родным, близким и многомиллионным поклонникам таланта Майи Плисецкой», – говорится в телеграмме.