Սահմանային լարվածության աճին զուգահեռ, ՊՆ-ում շատ են քննարկվում ծառայության պայմանների բարելավման հարցերը. Հովհաննիսյան
«Սահմանին ծառայության բնույթի փոփոխության և կադրերի ու պայմանների բարելավման ուղղությամբ մենք մշտապես աշխատում ենք», -Panorama.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Պաշտպանության նախարարության մամլո խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը` մեկնաբանելով տեղեկությունները, թե ՊՆ-ն օրինագիծ է պատրաստում, որով ծառայության ժամանակ արտոնություններ կսահմանվեն ընտանիքի միակ արու զավակի համար:
Պաշտոնյայի խոսքով, չպետք է կենտրոնանալ հենց միայն այդ հարցի վրա, քանի որ հնարավոր է այլ առաջարկներ էլ լինեն:
«Կարող է ընդհանրապես այլ բնույթի առաջարկներ լինեն և ամենևին պարտադիր չէ, որ այդ առաջարկը վերաբերի հենց այդ հարցին: Ծառայության պայմանների բարելավման հարցերը քննարկումների փուլում են: Դա բարելավման մշտական աշխատանք է», -հավելեց Հովհաննիսյանը:
Ընդհանրապես, ըստ ՊՆ մամլո խոսնակի, Պաշտպանության նախարարության դիտակետում միշտ են եղել զինծառայողների ծառայության բարելավման հարցերը:
«Մեր դիտակետում միշտ են եղել ծառայության բարելավման հարցերը. ինչքան սահմանային լարվածությունը մեծանում է, բնականաբար, այնքան այդ հարցերի նկատմամբ մեր ուշադրությունն ավելի է մեծանում», -նկատեց պաշտոնյան:

А.Ованнисян: Вопросы улучшения условий прохождения военной службы – в центре внимания Минобороны Армении
Министерство обороны Армении постоянно работает в направлении улучшения подготовки кадров и условий службы. Об этом заявил в беседе с корреспондентом Panorama.am пресс-секретарь министра обороны Армении Арцрун Ованнисян, комментируя публикации в СМИ о том, что Минобороны РА разрабатывает законопроект о предоставлении льгот военнослужащим-срочникам, которые являются единственными сыновьями в семье.
По словам Арцруна Ованнисяна, не нужно сосредотачиваться конкретно на данном вопросе, так как возможны и другие предложения.
«Могут быть предложения совершено иного характера, и вовсе необязательно, чтобы они касались именно данного вопроса. Вопросы улучшения условий несения службы находятся на стадии обсуждения. Это постоянная работа», – сказал он.
Как отметил А.Ованнисян, вопросы улучшения условий прохождения военной службы всегда находятся в центре внимания Минобороны Армении.
«Параллельно с увеличением уровня напряженности на границе, естественно, увеличивается и внимание к данным вопросам», – подчеркнул он.