ՀՀ և Վրաստանի վարչապետերը քննարկել են տնտեսական հարաբերությունների զարգացման վերաբերյալ հարցեր
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը Վրաստանի Բաթումի քաղաքում աշխատանքային հանդիպում է ունեցել Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլիի հետ:
Կառավարության հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից հայտնում են, որ նախօրեին առանձնազրույցի ընթացքում երկու երկրների վարչապետներն անդրադարձել են հայ-վրացական բարեկամական ու բարիդրացիական հարաբերություններին վերաբերող մի շարք հարցերի:
Հովիկ Աբրահամյանը և Իրակլի Ղարիբաշվիլին քննարկել են երկկողմ տնտեսական համագործակցության զարգացմանն ու խորացմանն առնչվող մի շարք հարցեր՝ կարևորելով տարբեր ոլորտներում փոխգործակցության ընդլայնմանն ուղղված ծրագրերը:

Премьеры Армении и Грузии обсудили вопросы двустороннего сотрудничества
Премьер-министр Армении Овик Абраамян в городе Батуми провел рабочую встречу со своим грузинским коллегой Ираклием Гарибашвили. Об этом сообщает пресс-служба правительства Армении.
В ходе состоявшейся накануне, 17 мая, беседы премьеры Армении и Грузии коснулись ряда вопросов, связанных с армяно-грузинскими дружественными и добрососедскими отношениями.
Овик Абраамян и Ираклий Гарибашвили обсудили также ряд вопросов, касающихся развития и углубления двустороннего экономического сотрудничества, обозначив важность программ, направленных на расширение взаимодействия в разных сферах.