«Ժողովուրդ» օրաթերթը հղում անելով իր աղբյուրներին գրել է, որ ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը պատրաստվում է ակտիվացնել իր գրասենյակը, և այնտեղ աշխատելու հրավեր է ստացել նաև ԱԺ պատգամավոր Վահե Հովհաննիսյանը: Վերջինս թեև այսօր ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության անդամ է, սակայն առաջվա պես ակտիվ չէ:
«Ժողովուրդ»-ը փորձել է Վահե Հովհաննիսյանից ճշտել, թե ի՞նչ նոր աշխատանքի առաջարկ է ստացել Ռոբերտ Քոչարյանի գրասենյակում, սակայն թերթին չի հաջողվել պարզել: Նա չի պատասխանել հեռախոսազանգերին:
Թերթը գրում է, որ ԲՀԿ-ի խայտառակ տապալումից հետո Ռոբերտ Քոչարյանի բոլոր կադրերը մի տեսակ մեկուսացել են. ՀՀ նախկին արտգործնախարար Վարդան Օսկանյանը հեռացել է երկրից՝ դեպի ԱՄՆ, Ստեփան Մարգարյանն ու Վահե Հովհաննիսյանը «թայմ աութ» են վերցրել: Ըստ ամենայնի, Քոչարյանը նոր զարգացումների է պատրաստվում և առայժմ սկսել է կադրեր հավաքագրել:

Газета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что второй президент Армении Роберт Кочарян собирается активизировать свой офис и приглашение на работу получил также депутат парламента Армении Ваге Ованнисян. Хотя последний и является сегодня членом фракции «Процветающая Армения», однако он не столь активен, как прежде.
Корреспондент издания попытался выяснить у Ваге Ованнисяна, какое новое предложение работы он получил в офисе Роберта Кочаряна, однако уточнить это не удалось. Ваге Ованнисян на телефонные звонки не отвечает.
Как отмечает «Жоховурд», после позорного фиаско партии «Процветающая Армения» все кадры Роберта Кочаряна как-то изолировались. «Экс-глава МИД Армении Вардан Осканян уехал в США, Степан Маргарян и Ваге Ованнисян взяли «тайм-аут». По всей видимости, Кочарян готовится к новым развитиям и начал набирать кадры», - пишет издание.