Պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը կիրակի այցելել է կենտրոնական հոսպիտալ: Նրան ուղեկցել են ԳՇ պետի առաջին տեղակալ, գեներալ-լեյտենանտ Է.Ապրիամովը, աշխատակազմի ղեկավար Գ.Հայրապետյանը և բուժ վարչության պետ գնդապետ Կ.Խաչատրյանը:
ՊՆ մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանի փոխանցմամբ, նախարար Սեյրան Օհանյանը նախ այցելել է հիվանդ զինծառայողներին, մանրամասն ծանոթացել նրանց առողջական վիճակին, հանդիպել և զրուցել նրանցից շատերի ծնողների հետ:
Այնուհետև նախարարը բժիշկների հետ առանձին խորհրդակցություն է անցկացրել, տվել համապատասխան հանձնարարականներ:
Իսկ վերջում պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը պարգևատրել է զինծառայողների կյանքի փրկության և բուժման հարցերում առավել աչքի ընկած մի քանի բժիշկների:

Глава Минобороны Армении С.Оганян посетил центральный клинический военный госпиталь
Министр обороны Армении Сейран Оганян накануне, 24 мая, посетил Ереванский центральный клинический военный госпиталь. Об этом сообщает пресс-секретарь министра обороны РА Арцрун Ованнисян.
Министра обороны РА сопровождали первый заместитель начальника ГШ ВС РА, генерал- лейтенант Энрико Априамов, руководитель аппарата МО РА Гарник Айрапетян, начальник военно-медицинского управления ВС РА, полковник Камавор Хачатрян.
Глава оборонного ведомства встретился с военнослужащими, проходящими лечение в госпитале, подробно ознакомился с состоянием их здоровья, встретился и побеседовал с родителями многих из них.
Затем С.Оганян провел отдельное совещание с врачами, дал соответствующие поручения. Кроме того, глава Минобороны Армении наградил врачей, отличившихся в спасении жизни и лечении военнослужащих.