Րաֆֆի Հովհաննիսյանը ցանկանում է Արևմտյան Հայաստանում հայկական կրթօջախներ հիմնել. «Ժողովուրդ»
«Ժառանգություն» կուսակցության առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը Արևմտյան Հայաստան է մեկնել այնտեղ երկարաժամկետ գործունեություն սկսելու նպատակով: «Ժողովուրդ»-ի տեղեկություններով՝ Հովհաննիսյանն իր շրջապատին հայտնել է, թե ցանկանում է Արևմտյան Հայաստանում հիմնել հայկական կրթօջախներ, հայապահպանությանը նպաստելու նպատակով դասախոսություններ կարդալ:
Նա ասել է, որ առայժմ գնում է ուսումնասիրելու, թե արդյոք կարող է այդ ծրագրերն իրագործել, և եթե ամեն ինչ իր սրտով լինի, կտեղափոխվի և բնակություն կհաստատի Արևմտյան Հայաստանում:
«Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար Ռուբիկ Հակոբյանը «Ժողովուրդ»-ի հետ զրույցում վերը բերված լուրերի առնչությամբ ասել է. «Րաֆֆին կվերադառնա, ձեր բոլոր հարցերը կուղղեք իրեն»:

«Жоховурд»: Раффи Ованнисян хочет основать в Западной Армении учебные центры
Лидер партии «Наследие» Раффи Ованнисян поехал в Западную Армению с целью развернуть долгосрочную деятельность, пишет газета «Жоховурд». Как отмечает издание со ссылкой на свои источники, Ованнисян сообщил своему окружению, что хочет основать в Западной Армении армянские образовательные центры и читать лекции для сохранения армянской идентичности.
«Он сказал, что пока едет туда, чтобы изучить, может ли он в действительности реализовать эти программы и если все пойдет как следует, переедет на постоянное жительство в Западную Армению», - отмечает газета.
Руководитель парламентской фракции «Наследие» Рубен Акопян в беседе с корреспондентом «Жоховурд» заявил в связи с этой информации: «Когда Раффи вернется, зададите свои вопросы ему».