Նոր սկանդալ. ՀԷՑ-ը ամսական 2 միլիոնից ավելի աշխատավարձով աշխատող է հրավիրում Վոլգոգրադից
Հայաստանում էլեկտրաէներգիայի հնարավոր թանկացման համատեքստում Հայաստանի Էլեկտրական ցանցեր ընկերությունը շարունակում է աշխատել իր ոճով: Ըստ տարածված տեղեկության, ՀԷՑ-ի ղեկավարությունը նոր աշխատակից է հրավիրել Վոլգոգրադից և նրա հետ 1 տարվա պայմանագիր է կնքվում՝ ամսական 2 միլիոն 200 հազար դրամ աշխատավարձով: Այդ մասին տեղեկությունը Panorama.am-ը փորձեց ճշտել ՀԷՑ-ի մամլո խոսնակ Նատալյա Սարջանյանից, բայց վերջինը ոչ հերքեց և ոչ էլ հաստատեց տեղեկությունը:
Ավելին, նա տարօրինակ համարեց, որ ՀԷՑ-ի կադրային հարցերը հետաքրքրում են մեզ, բայց խոստացավ ավելի ուշ հստակ տեղեկություն տրամադրել:
Նշենք, որ Հայաստանի Էլեկտրական ցանցեր ընկերությունը Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովին հայտ է ներկայացրել, որով առաջարկում է էլեկտրաէներգիայի սակագինը բարձրացնել 17 դրամով: ՀԾԿՀ նախագահ Ռոբերտ Նազարյանը, սակայն, հունիսի 2-ին հայտարարեց, որ սակագինը կբարձրանա, բայց ոչ ՀԷՑ-ի մատնանշած չափով: ՀԷՑ-ի ղեկավար Եվգենի Բիբինի հետ երեկ հանդիպել էր նաև ԱԺ Հանրապետական խմբակցությունը` հասկանալու որոնք են ՀԷՑ-ի բացատրությունները, հիմնավորումները, որ 17 դրամով թանկացման հայտ է ներկայացրել:

Вопреки шквалу критики руководство компании «Электрические сети Армении» вновь оказалось в центре громкого скандала
Вопреки шквалу критики касательно деятельности руководства ЗАО «Электрические сети Армении» (ЭСА) на фоне представленной заявки о повышении тарифов на электроэнергию в республике компания вновь оказалась в центре громкого скандала.
Согласно распространенным рядом СМИ сведениям, руководство ЭСА пригласило на работу нового сотрудника из Волгограда и подписало с ним контракт сроком на 1 год с ежемесячной заработной платой в 2 млн. 200 тыс. драмов (средняя зарплата в Армении составляет 100-150 тыс. драмов).
Для уточнения информации корреспондент Panorama.am обратился к пресс-секретарю ЭСА Наталье Сарджанян, однако она не подтвердила, но и не опровергла эти сведения.
Более того, Н. Сарджанян выразила недоумение в связи с тем, что кадровые вопросы ЭСA представляют интерес для прессы. Тем не менее, в итоге пресс-секретарь ЭСА пообещала позже предоставить всю необходимую информацию.
Напомним, 8 мая ЗАО «Электрические сети Армении» (ЭСА) представила в Комиссию по регулированию общественных услуг (КРОУ) РА соответствующую заявку о повышении тарифов на электроэнергию, которую парламентская оппозиция считает абсолютно необоснованной и служащей интересам данной компании. Более того, в экспертных кругах и СМИ активно обсуждаются явные ошибки и нарушения в деятельности руководства компании, которые могут привести ее на грань банкротства. В Ереване ранее стартовали акции против повышения цен на свет.