Խանգելդյան. Վերելակի հետ կապված դժբախտ դեպքը տեղի է ունեցել սեփական տանը
Վերելակի հետ կապված դժբախտ դեպքը տեղի է ունեցել Աջափնյակ համայնքի ոչ թե բազմաբնակարան շենքում, այլ եռահարկ սեփական տանը:
Panorama.am-ի հետ զրույցում ՏԿԱԻՆ ճգնաժամային կառավարման կենտրոնի պետ, փ/ծ գնդապետ Հովհաննես Խանգելդյանը մանրամասնեց, որ դեպքը տեղի է ունեցել տան 2-րդ հարկից դեպի 3-րդ հարկ շարժման ընթացքում. «Վերելակը եղել է առանց դռների, բարձրանալու ժամանակ, դեռևս չբացահայտված հանգամանքներում կոնստրուկցիաներին է սեղմվել գլուխը»:
Խանգելդյանի ենթադրությամբ, սեփական տանը հարմարեցված հատուկ պատվիրված վերելակ է եղել. «Առանց դռների է եղել, ինչը ցավոք սրտի, բերել է նման ողբերգության, ինչ պայմաններում և ինչ հանգամանքներում է երեխան հայտնվել այս կոնստրուկցիոն տարրերի արգելափակման հատվածում, դեռևս չեմ կարող ասել, փորձաքննության արդյունքում պարզ կլինի: Ցավոք սրտի, դեպքը տեղի է ունեցել շարժման ընթացքում»:
ՏԿԱԻՆ-ից ավելի վաղ հայտնել էին, որ այսօր առավոտյան ԱԻՆ փրակարար ծառայությունում ահազանգ է ստացվել, որ երեխայի գլուխը մնացել է Երևանի Բեկնազարյան փողոցի տներից մեկի վերելակի դռների արանքում և անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը: Դեպքի վայր է մեկնել մեկ մարտական հաշվարկ:
Վերելակի դռների արանքում մնացած երեխան «Արմենիա» ԲԿ է տեղափոխվել արդեն մահացած վիճակում: Բժշկական կենտրոնի վերակենդանացման բաժանմունքից Panorama.am-ին հայտնեցին, որ փոքրիկին վերակենդանացնելու բժիշկների ճիգերն ապարդյուն են անցել:

Лифт-убийца в Ереване оказался в частном доме, а не в многоэтажке. Ребенок был госпитализирован уже мертвым
16:38 04/06/2015
Несчастный случай, в результате которого сегодня погиб ребенок, произошел в лифте не многоэтажного здания, а частного дома в общине Аджапняк Еревана. Об этом сообщил Panorama.am начальник Центра кризисного управления (ЦКУ) министерства территориального управления и по чрезвычайным ситуациям (МТУЧС) Армении, полковник с/с Ованнес Хангелдян.
По его словам, ЧП произошло в момент, когда лифт находился в движении и поднимался со второго на третий этаж дома. Лифт, по всей видимости, сделанный по заказу, не имеет дверей, и при еще не выясненных обстоятельствах зажатой в конструкциях оказалась голова ребенка. Как отметил чиновник, детали инцидента могут быть уточнены лишь после экспертизы.
Отметим, что ребенок был госпитализирован в медцентр «Армения» уже мертвым. В больнице корреспонденту Panorama.am сообщили, что все попытки реанимации оказались тщетными.