Ավարտվել է ՀՀ պետական բյուջեից կատարվելիք ծախսերի ֆինանսավորման 2016-2018 թթ. կողմնորոշիչ չափաքանակների քննարկումը
17:20 09/06/2015
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորությամբ կառավարությունում այսօր շարունակվել և ավարտվել է ՀՀ պետական բյուջեից կատարվելիք ծախսերի ֆինանսավորման 2016-2018 թթ. կողմնորոշիչ չափաքանակների վերաբերյալ քննարկումը:
Կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից հայտնում են, որ մասնավորապես, ներկայացվել և քննարկվել են ՀՀ կառավարության աշխատակազմի, ՀՀ տարածքային կառավարման և արտակարգ իրավիճակների, ՀՀ տրանսպորտի և կապի, ՀՀ էկոնոմիկայի, ՀՀ մշակույթի, ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի, ՀՀ առողջապահության, ՀՀ կրթության և գիտության, ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի, ՀՀ պաշտպանության, ՀՀ արդարադատության նախարարությունների, ՀՀ ԿԱ ազգային անվտանգության ծառայության, ՀՀ ԿԱ ոստիկանության, ՀՀ ՏԿԱԻՆ միգրացիոն պետական ծառայության, ՀՀ ՏԿԱԻՆ փրկարար ծառայության, «Հայաստանի ազգային արխիվ» ՊՈԱԿ-ի, ՀՀ ԿԳՆ գիտության պետական կոմիտեի, ՀՀ գիտությունների ազգային ակադեմիայի, ՀՀ ԱՍՀՆ սոցիալական ապահովության պետական ծառայության, ՀՀ ԿԱ ԱԱԾ պետական պահպանության ծառայության և ՀՀ արդարադատության նախարարության քրեակատարողական ծառայության՝ պետական բյուջեից կատարվելիք ծախսերի ֆինանսավորման 2016-2018 թթ. կողմնորոշիչ չափաքանակները:

В правительстве Армении завершилось обсуждение ориентировочных квот финансирования расходов в 2016-2018 годах
18:25 09/06/2015
Под председательством премьер-министра Армении Овика Абраамяна сегодня, 9 июня, в правительстве продолжилось и завершилось обсуждение ориентировочных квот финансирования расходов из государственного бюджета РА в 2016-2018 годах. Об этом сообщает пресс-служба правительства РА.
В частности, были представлены и обсуждены ориентировочные квоты финансирования расходов из государственного бюджета в 2016-2018 гг. аппарата правительства Армении, министерства территориального управления и по чрезвычайным ситуациям РА, министерства транспорта и связи РА, министерства экономики РА, министерства культуры РА, министерства спорта и по делам молодежи РА, министерства здравоохранения РА, министерства образования и науки РА, министерства труда и социальных вопросов РА, министерства обороны РА, министерства юстиции РА, Службы национальной безопасности при правительстве РА, Полиции РА, Государственной миграционной службы МТУЧС РА, Спасательной службы МТУЧС РА, ГНКО «Национальный архив Армении», Государственного комитета по науке министерства образования и науки РА, Национальной академии наук РА, Государственной службы социального обеспечения министерства труда и социальных вопросов РА, Службы государственной охраны Службы национальной безопасности при правительстве РА и Уголовно-исполнительной службы министерства юстиции РА.