Երեկ Թբիլիսի են ուղևորվել Երևանի կենդանաբանական այգու աշխատակիցներից չորսը՝ Թբիլիսիի կենդանաբանական այգու գործընկերներին անհրաժեշտ օգնություն ցուցաբերելու նպատակով։ Օգնության խմբի ուղևորության ծախսերը հանձն է առել Վայրի բնության և մշակութային արժեքների պահպանման հիմնադրամը։ Այս մասին տեղեկանում ենք Երևանի կենդանաբանական այգու ֆեյսբուքյան էջից:
Հիշեցնենք, որ հունիսի 13-ի լույս 14-ի գիշեր տեղացած հորդառատ անձրևները հեղեղել են Վրաստանի մայրաքաղաք Թբիլիսիի փողոցները։ Ջրով լցվել են անցումները, նկուղները և հարյուրավոր տների առաջին հարկերը։
Կենդանաբանական այգուց փախել է 30 գիշատիչ: Վրացական լրատվամիջոցների հաղորդմամբ, կենդանիներից մի քանիսը սպանվել են, մի քանիսին հաջողվել է վերադարձնել: Կենդանիների մի մասին դեռ փնտրում են:

Четверо сотрудников Ереванского зоопарка накануне, 14 июня, отбыли в столицу Грузии с целью оказать необходимое содействие своим тбилисским коллегам. Об этом сообщается на странице Ереванского зоопарка в соцсети Facebook.
Эпицентром разрушительного наводнения, случившегося в Грузии из-за сильного ливня в ночь на воскресенье, стал тбилисский зоопарк. На территории зоопарка обнаружены тела сотрудников. Во время стихии на месте скончалось множество животных, а более 30 хищников, в том числе львы, тигры, волки, бегемот и медведи, выбежали из вольеров и бродили по городу. В администрации зоопарка заявили, что всего в зоопарке проживало более 600 обитателей, а более половина из них стали жертвами стихии, указывает РИА Новости.