Ջիգարխանյանը զիջել է թատրոնի տնօրենի պաշտոնը
Արմեն Ջիգարխանյանի թատրոնի նոր տնօրենն է Վիտալինա Ցիմբալյուկ-Ռոմանովսկայան: Դերասանը զբաղեցնում է թատրոնի նախագահի պաշտոնը: Այս մասին գրում է Գազետա.ռու կայքը:
«Ես առաջարկել եմ տնօրեն նշանակել Ցիմբալյուկ-Ռոմանովսկայային, ով արդեն ութ տարի է աշխատում է թատրոնում և գիտի կոլեկտիվին: Հույս ունեմ, նա մեր վստահությունը կարդարացնի»,- հայտարարել է Ջիգարխանյանը Մոսկվայում թատրոնների տնօրենների խորհրդում: Նա նաև հավելել է, որ թատրոնը գտնվում է ֆինանսական բարդ պայմաններում և նոր տօրենի և մշակույթի վարչության աջակցության կարիք ունի:
Վիտալինա Ցիմբալյուկ-Ռոմանովսկայան նախկինում զբաղեցրել է Ջիգարխանյանի թատրոնի երաժշտական մասի ղեկավարի պաշտոնը:
Արմեն Ջիգարխանյանի ղեկավարությամբ 1996 ստեղծում է Մոսկվայի դրամատիկական թատրոնը։ Թատրոն «Դ»-ն անմիջապես յուրահատուկ տեղ է զբաղեցնում Մոսկվայի փոքրիկ թատրոնների շարքում։

Новым директором Театра Армена Джигарханяна стала Виталина Цымбалюк-Романовская, сам артист перешел на должность президента данного заведения. Об этом сообщает «Газета.Ru».
«Я предлагаю назначить директором Цымбалюк-Романовскую, которая уже восемь лет работает в театре и знает коллектив. Надеюсь, что она оправдает наше доверие», – заявил Джигарханян на совещании директоров театров в Москве, добавив, что театр находится в сложном финансовом положении и нуждается в новом директоре и помощи департамента культуры.
Кандидатуру поддержал и глава департамента Александр Кибовский.
Виталина Цымбалюк-Романовская ранее занимала должность заведующей музыкальной частью Театра Джигарханяна.