Կոստանյանին ու նրա տեղակալների Հայաստան տեղափոխող ինքնաթիռը հարկադիր վայրէջք է կատարել Թբիլիսիում.«Հրապարակ»
09:16 20/06/2015
Հունիսի 18-ին, երեկոյան, Երևանում տեղացած անձրևի, քամու և կայծակի պատճառով ինքնաթիռները չեն կարողացել վայրէջք կատարել: «Զվարթնոց» օդանավակայանից «Հրապարակ»-ը տեղեկացել է, որ ամենաուշը վայրէջք է կատարել Փարիզի չվերթը, այն պետք է Երևանում իջներ հունիսի 18-ին, ժամը 19․55-ի սահմաններում, սակայն եղանակային պայմանները թույլ չեն տվել, և ինքնաթիռը թռել է Թբիլիսի, 8 ժամ հանգստացել և Երևանում վայրէջք կատարել հունիսի 19-ին, ժամը 10.00-ին:
«Փարիզի չվերթով Հայաստան էին վերադառնում Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանում կայացած «Սարգսյանն ընդդեմ Ադրբեջանի Հանրապետության» և «Չիրագովն ընդդեմ Հայաստանի Հանրապետության» գործերով լսումներին մասնակցած հայ պատվիրակության անդամները: Այդ թվում՝ գլխավոր դատախազ Գևորգ Կոստանյանը, նրա տեղակալ Էմիլ Բաբայանը, արդարադատության նախարարի տեղակալ Արման Թաթոյանը եւ այլք: Հայ պաշտոնյաներն իջել են Թբիլիսիում, որտեղից էլ միայն երեկ լուսադեմին հասել Երևան»,-գրել է թերթը:

“Грапарак”: Самолет с генпрокурором Армении и его замами совершил вынужденную посадку в Тбилиси
Газета “Грапарак” пишет, что из-за сильной грозы, дождя и ветра вечером 18 июня несколько самолетов не смогли совершить посадку в ереванском аэропорту «Звартноц».
«В аэропорту «Звартноц» сообщили, что самым последним посадку совершил самолет, следовавший рейсом из Парижа. Он должен был приземлиться в Ереване в 19:55 часов 18 июня, однако из-за погодных условий самолет был направлен в Тбилиси, через 8 часов самолет прибыл в Ереван, где совершил посадку в 10 часов 19 июня. Этим рейсом в Ереван возвращались члены армянской делегации, участвовавшие в заседании ЕСПЧ по делу «Саркисян против Азербайджанской Республики» и «Чирагов против Республики Армения». В том числе, представитель Армении в ЕСПЧ, генеральный прокурор Геворк Костанян, его заместитель Эмиль Бабаян, заместитель министра юстиции Арман Татоян», - пишет газета.