Նեյմարը որակազրկվել է 4 խաղով
Բրազիլիայի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի հարձակվող Նեյմարը 4 խաղով որակազրկվել է Կոլումբիայի ընտրանու հետ խաղում (0:1) բռնկման համար: Դա նշանակում է, որ նա այլևս չի կարողանա խաղալ Ամերիկայի գավաթի խաղարկությունում: Այս մասին հայտնում է Հարավամերիկյան ֆուտբոլային կոնֆեդերացիայի պաշտոնական կայքը:
Նեյմարը կարմիր քարտ է ստացել խաղավերջում՝ կոլումբիացի հարձակվող Կառլոս Բակկայի հետ բախվելու համար: Վերջինս նույնպես հեռացվել է խաղադաշտից: Կատարվածից հետո բրազիլական ԶԼՄ-ները հաղորդել էին, որ 23-ամյա խաղացողը կարող է որակազրկվել 2 խաղով:
Սահմանված պատիժը, սակայն, Նեյմարին այլևս հնարավորություն չի տա խաղալ այս մրցաշարում, քանզի որակազրկումը տարածվում է խմբային փուլի վերջին խաղի, քառորդ եզրափակչի, կիսաեզրափակչի ու եզրափակչի վրա: Բրազիլիայի ֆուտբոլային կոնֆեդերացիան դեռ կարող է բողոքարկել այդ որոշումը:

Неймара дисквалифицировали на 4 матча – пнул ногой одного и боднул головой другого футболиста команды соперников
10:12 20/06/2015
Бразильский нападающий Неймар получил четырехматчевую дисквалификацию за неспортивное поведение. Об этом сообщает «Интерфакс» со ссылкой на агентство Associated Press.
Игрок заработал красную карточку и удаление в матче Кубка Америки с Колумбией в среду. После финального свистка он пнул ногой колумбийца Пабло Армеро и боднул головой другого футболиста команды соперников.
Неймар пропустит четыре ближайших матча своей сборной и, следовательно, большую часть турнира. Также он должен выплатить $10 тысяч штрафа.
Бразилия проиграла Колумбии со счетом 1:0. Следующий матч бразильцы проведут с командой Венесуэлы. Для них это будет последняя игра группового этапа, указывает «Интерфакс».