Մեր խնդիրն է, որ երկիր մտնող բոլոր դեղերը վերահսկվեն. նախարար
Դեղ արտադրող և ներկրող խոշոր ընկերությունների ղեկավարների հետ հերթական հանդիպման ժամանակ ՀՀ առողջապահության նախարար Արմեն Մուրադյանը նշել է, որ նմանատիպ խորհրդակցություններն արդյունավետ են, ինչը հնարավորություն է տալիս բարձրաձայնել ոլորտում առակա խնդիրները և համատեղ գտնել լուծման ուղիներ:
ԱՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ նախարարին ներկայացվել է  Եվրասիական տնտեսական միության շրջանակում իրականացված ենթաօրենսդրական ակտերի ու նորմատիվների, նոր կանոնակարգերի նույնականացման գործընթացը։ Քննարկվեցին նաև սննդային հավելումների ներմուծմանն առնչվող խնդիրները:
«Ակադեմիկոս Է.Գաբրիելյանի անվան դեղերի և բժշկական տեխնոլոգիաների փորձագիտական կենտրոնի» տնօրենին ՀՀ առողջապահության նախարարը հանձնարարեց սեղմ ժամկետում կարգավորել սննդային հավելումների ներմուծման գործընթացը` այն առավել մատչելի դարձնելով:
«Մեր խնդիրն է, որ երկիր մտնող բոլոր դեղերը վերահսկվեն. սկզբունքը` անվտանգությունն է», - ընդգծել է Արմեն Մուրադյանը:
Անդրադառնալով դեղերի գներին նվազմանը` ՀՀ առողջապահության նախարարը դեղ արտադրող և ներկրող խոշոր ընկերությունների ղեկավարներին հորդորել է կրկին վերանայել ներմուծվող դեղերի գները:

Глава Минздрава Армении берет под контроль ценовую политику в сфере импорта лекарственных средств
Сегодня состоялась очередная встреча министра здравоохранения Армении Армена Мурадяна с руководителями крупных компаний-производителей и импортеров лекарственных средств. Об этом сообщила пресс-служба ведомства.
В ходе встречи А.Мурадян отметил, что подобные консультации являются эффективными и действенными, поскольку позволяют обсудить существующие проблемы в данной сфере и совместными усилиями найти способы их решения.
Главе Минздрава был представлен процесс разработки подзаконных нормативных актов в рамках ЕАЭС, новых стандартов и регламентов. Также обсуждались вопросы, связанные с импортом пищевых добавок.
Обратившись к теме снижения цен на лекарственные препараты, А. Мурадян призвал руководителей фармацевтических компаний пересмотреть ценовую политику в отношении импортируемых лекарств.