Դմիտրի Մեդվեդևը և Հովիկ Աբրահամյանը հեռախոսազրույց են ունեցել
Հայկական կողմի նախաձեռնությամբ, այսօր հեռախոսային զրույց է տեղի ունեցել Ռուսաստանի Դաշնության վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդևի և Հայաստանի վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի միջև, տեղեկանում ենք ՌԴ կառավարության պաշտոնական կայքից:
Երկու երկրների կառավարությունների ղեկավարները, ըստ աղբյուրի, քննարկել են հայ-ռուսական հարաբերություններում առկա ակտուալ հարցերը, այդ թվում` հունիսի 25-26-ին Երևանում կայացած Հայաստանի և Ռուսաստանի միջև տնտեսական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի նիստի արդյունքները:
Մեդվեդևը և Աբրահամյանը կարևոր են համարել տարբեր ոլորտներում երկկողմ հարաբերությունների փոխգործակցության ակտիվացումը:

По инициативе армянской стороны состоялся телефонный разговор премьеров Армении и России
Премьер-министры Армении и России – Овик Абраамян и Дмитрий Медведев – обсудили по телефону итоги заседания Межправительственной комиссии по экономическому сотрудничеству. Об этом сообщается на официальном сайте правительства РФ.
Согласно информации, телефонный разговор Дмитрия Медведева с Овиком Абраамяном состоялся по инициативе армянской стороны.
Главы правительств обсудили актуальные вопросы российско-армянских отношений, в том числе итоги состоявшегося 25-26 июня 2015 года в Ереване заседания Межправительственной комиссии по экономическому сотрудничеству.
Дмитрий Медведев и Овик Абраамян отметили важность активизации двустороннего взаимодействия в различных областях