Կառավարությունը կհոգա Սիրիայի պատվիրակության մասնակցության ծախսերը Համահայկական ամառային խաղերում
ՀՀ կառավարության այսօրվա նիստում որոշում կայացվեց պետական բյուջեի պահուստային ֆոնդից գումար տրամադրել 2015 թվականի օգոստոսի 2-13-ին անցկացվելիք Համահայկական ամառային 6-րդ խաղերի ժամանակ Սիրիայի պատվիրակության մասնակցության ծախսերը հոգալու համար։
Այսպիսով, որ «Համահայկական խաղերի համաշխարհային կոմիտե» հասարակական կազմակերպությանը կտրամադրելու համար ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարությանը 2015 թվականի ինն ամսում կհատկացվի 39 մլն 800 հազար դրամ:
ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը անդրադառնալով խնդրի կարևորությանը՝ նշեց, որ Սիրիայի պատվիրակության ծախսերը հոգալը Հայաստանի համար կարևոր հարց է:
Հիշեցնենք, որ Համահայկական խաղերի հանդիսավոր բացումը կատարվելու է Հանրապետական մարզադաշտում, իսկ փակումը՝ օգոստոսի 13-ին, Թատերական հրապարակում: «Միասնություն սպորտով» կարգախոսի ներքո խաղերը անցկացվելու են Երևանում, ԼՂՀ մայրաքաղաք Ստեփանակերտում, Գյումրիում, Վանաձորում, Աբովյանում, Արտաշատում: Համահայկական խաղերին, ըստ կանոնադրության, մասնակցում են քաղաքների հավաքական թիմերը:
Համահայկական խաղերի ջահը Տավուշի մարզում է
6-րդ խաղերի ջահը Գեղարքունիքի մարզում է
Նախագահը հրավիրել է խորհրդակցություն՝ Համահայկական ամառային 6-րդ խաղերի կազմկոմիտեի անդամների մասնակցությամբ

Правительство возьмет на себя расходы на участие делегации сирийских армян в 6-х летних Всеармянских играх
15:22 02/07/2015
В ходе сегодняшнего заседания правительства Армении было принято решение о выделении из резервного фонда госбюджета средств на оплату расходов на участие делегации сирийских армян в предстоящих 2-13 августа 6-х летних Всеармянских играх.
Премьер Армении Овик Абраамян отметил, что для Армении оплата расходов сирийской делегации является важным вопросом.
Отметим, церемония открытия предстоящих 2-13 августа Игр пройдет на стадионе «Раздан» в Ереване, закрытия – на ереванской Площади Свободы. В программу 6-х летних Всеармянских игр включены 17 видов спорта, соревнования будут проводиться в Ереване, Гюмри, Ванадзоре, Степанакерте, Арташате, Эчмиадзине и Абовяне.