Բաղրամյան պողոտան երթևեկության համար ազատելու ոստիկանության կոչերին ի պատասխան հավաքի մասնակիցները նստեցին փողոցի մեջտեղում: Ոստիկանների հորդորներն անպատասխան մնացին և առաջին շարքերում նստած երիտասարդներին ոստիկանները տեղափոխեցին ոստիկանական մեքենա:
Երևանի փոխոստիկանապետ Վալերի Օսիպյանն ասաց, որ ոստիկանության բերման ենթարկվածների նկատմամբ որևէ հետապնդում չի իրականացվելու, նրանց բաց են թողելու:
Ոստիկանության պաշտոնյան ասաց, որ նրանք իրենց շատ լավ են պահել՝ որպես Հայաստանի արժանապատիվ քաղաքացիներ. «Մեր եղբայրները, մեր քույրերը ազատ են արձակվելու»:
Այս պահին պողոտան ազատ է, արդեն մեքենաներ են երթևեկում:
Բաղրամյանից ոստիկանությունը հեռացրեց աղբամանները
Ոստիկանությունը ցուցարարներին առաջարկում է միասին բացել Բաղրամյան պողոտան
Ոստիկանությունը պատրաստվում է այսօր վերականգնել Բաղրամյան պողոտայի խաթարված երթևեկությունը. հայտարարություն

Armenian police have unblocked Bagramyan Avenue in Yerevan, the traffic has resumed. In response to law enforcers’ appeal to leave Bagramyan Avenue, several protesters sat down in the middle of the avenue. Police detained some of them.
Deputy Chief of Yerevan Police Valery Osipyan said all those detained will be released soon and they will not be persecuted.
Armenian policemen earlier today removed the barricades of trash containers that protesters against a power tariff rise had placed on Bagramyan Avenue.
This morning the police issued a statement urging demonstrators against the tariff rise to unblock voluntarily Bagramyan Avenue by 12:30 local time.