Այս պահին սահմանում հանգիստ է, լուրջ միջադեպեր առաջին գծում չկան.Մ. Հակոբյան (տեսանյութ)
Եթե այս պահի դրությամբ գնահատենք սահմանում իրավիճակը, ապա հրադադար է, որևէ ակտիվ գործողություններ չկան: Այս մասին այսօր Հանրապետական կենտրոնական հավաքակայանում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետի տեղակալ Մովսես Հակոբյանը:
«Եթե համեմատենք տարվա սկզբի հետ, բավականին հանգիստ է, եթե համեմատենք նախորդ տարվա այս ժամանակահատվածի հետ, ապա նորից բավականին հանգիստ է, լուրջ միջադեպեր առաջին գծում չկա»,- նշեց Մ. Հակոբյանը:
Հարցին, թե Ադրբեջանի արտգործնախարար Էլմար Մամեդյարովը հայտարարել է, որ Ղարաբաղյան հարցի լուծումը տեսնում է միայն Ղարաբաղը Ադրբեջանի տարածքում գտնվելու տարբերակով, Մ.Հակոբյանն ասաց, որ 23 տարի դա լսում է. «Մամեդյարովի ցանկությունը մեզ համար անընդունելի է, իսկ բանակցային գործընթացն էլ փակուղում չէ»:
Նշենք, որ հուլիսից մեկնարկել է ամառային զորակոչը: Այդ առիթով Հանրապետական կենտրոնական հավաքակայան էր այցելել ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետի տեղակալ Մովսես Հակոբյանը:

Замначальника Генштаба ВС Армении М. Акопян: Ситуация на границе достаточно спокойная, серьезных инцидентов нет
Ситуация на границе с Азербайджаном на данный момент достаточно спокойная, каких-либо активных действий нет. Об этом сегодня в Центральном сборном пункте Минобороны Армении заявил журналистам заместитель начальника ГШ ВС РА Мовсес Акопян.
«Если сравнивать с ситуацией, которая была в начале года, или с ситуацией за аналогичный период минувшего года, то сейчас достаточно спокойно, серьезных инцидентов на передовой нет», – отметил он.
Комментируя по просьбе журналистов недавнее заявление главы МИД Азербайджана Эльмар Мамедъяров о том, что «уступка в нагорно-карабахском вопросе может быть сделана только в рамках территориальной целостности Азербайджана», Мовсес Акопян отметил, что слышит это уже 23 года.
«Желание Эльмара Мамедъярова является неприемлемым для нас, и переговорный процесс не находится в тупике», – подчеркнул Мовсес Акопян.