Հայաստանից արտահանվել Է 43 400 տոննա թարմ պտուղ-բանջարեղեն
Ընթացիկ տարում Հայաստանից ընդհանուր առմամբ արդեն արտահանվել է 43 400 տոննա թարմ պտուղ-բանջարեղեն` նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի 26 847 տոննայի դիմաց: ՀՀ գյուղատնտեսության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հաղորդմամբ,  հուլիսի 14-ի դրությամբ արտահանվել է 17 186 տոննա ծիրան նախորդ ամբողջ տարվա 1791 տոննայի դիմաց: Հայաստանից այսօրվա դրությամբ արտահանվել է 1589 տոննա կեռաս, նախորդ ամբողջ տարվա 370 տոննայի դիմաց:
Հայկական թարմ պտուղ-բանջարեղենը հիմնականում արտահանվել է Ռուսաստան, Ղազախստան, Բելառուս, Լեհաստան, Վրաստան, ԱՄԷ, Շվեյցարիա, Չեխիա, Նորվեգիա, Քուվեյթ:

Over 43 thousand tons of fresh fruit and vegetables were exported from Armenia this year compared with 26,847 tons in the same period of 2014.
17,186 tons of apricots were exported as of July 14 against 1,791 - the total amount of apricot exports in 2014, Armenian Agriculture Ministry said.
Cherry exports amounted to 1,589 tons as of today, July 14, compared with exports of 370 tons in 2014.
Armenian fruit and vegetables are exported to Russia, Kazakhstan, Belarus, Poland, Georgia, UAE, Switzerland, Czech Republic, Norway, and Kuwait.