Հայաստանից արտահանվել Է 43 400 տոննա թարմ պտուղ-բանջարեղեն
Ընթացիկ տարում Հայաստանից ընդհանուր առմամբ արդեն արտահանվել է 43 400 տոննա թարմ պտուղ-բանջարեղեն` նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի 26 847 տոննայի դիմաց: ՀՀ գյուղատնտեսության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հաղորդմամբ,  հուլիսի 14-ի դրությամբ արտահանվել է 17 186 տոննա ծիրան նախորդ ամբողջ տարվա 1791 տոննայի դիմաց: Հայաստանից այսօրվա դրությամբ արտահանվել է 1589 տոննա կեռաս, նախորդ ամբողջ տարվա 370 տոննայի դիմաց:
Հայկական թարմ պտուղ-բանջարեղենը հիմնականում արտահանվել է Ռուսաստան, Ղազախստան, Բելառուս, Լեհաստան, Վրաստան, ԱՄԷ, Շվեյցարիա, Չեխիա, Նորվեգիա, Քուվեյթ:

Показатели экспорта абрикосов из Армении бьют рекорды, «география» расширяется
За текущий год из Армении в общей сложности уже было экспортировано свыше 43 тыс. тонн свежих фруктов и овощей, в то время как за аналогичный период 2014г. этот показатель составлял 26 847 тонн.
Как сообщает пресс-служба министерства сельского хозяйства РА, по состоянию на 14 июля экспортировано 17 186 т абрикосов против 1791 т за весь прошлый год.
Согласно информации, на сегодняшний день из Армении экспортировано 1589 т черешни вместо 370 тонн за весь 2014 год.
Армянские фрукты и овощи экспортировались в Россию, Казахстан, Беларусь, Польшу, Грузию, ОАЭ, Швейцарию, Чехию, Норвегию, Кувейт.