Կարևոր ձեռքբերում. Նալբանդյանը` Իրանի միջուկային ծրագրի պայմանավորվածության մասին
«Հայաստանը ողջունում է Իրանի և միջազգային միջնորդների նպատակասլաց, կառուցողական ջանքերի արդյունքում իրանական միջուկային ծրագրի շուրջ ձեռք բերված համաձայնությունը»,-ասված է արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանի՝ Իրանի միջուկային ծրագրի շուրջ ձեռք բերված համաձայնության վերաբերյալ մեկնաբանության մեջ, հայտնում են ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից:
«Երկար սպասված այս պայմանավորվածությունը կարևոր ձեռքբերում է՝ ի նպաստ միջազգային, տարածաշրջանային կայունության և համագործակցության ամրապնդման։
Լիահույս ենք, որ դա հավելյալ խթան կհանդիսանա՝ Հայաստանի և բարեկամ Իրանի միջև առևտրատնտեսական համագործակցության ընդլայնման, համատեղ ծրագրերի իրականացման համար»,-ասված է Նալբանդյանի մենաբանությունում:

“Armenia hails the agreement on Iran’s nuclear program reached as a result of purposeful, constructive efforts of Iran and international mediators,” Armenian Foreign Minister Edward Nalbandyan was quoted as saying by the press service of MFA of Armenia.
“The long-awaited agreement is a significant achievement that will help strengthen international and regional stability and cooperation.
We hope that it will act as an additional stimulus to the expansion of trade and economic cooperation between Armenia and friendly Iran and the implementation of joint projects,” E. Nalbandyan said in a statement.