Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հուլիսի 16-ին մասնակցել է պաշտպանության բանակի բարձրագույն սպայական անձնակազմի նիստին, որի ընթացքում ամփոփվել են զինված ուժերում իրականացված ստուգումների արդյունքները:
Նախագահ Սահակյանը կարևորել է բանակում իրականացվող ստուգումները` նշելով, որ դրանք մեծապես նպաստում են զինված ուժերի մարտունակության բարձրացմանը: Այս մասին տեղեկացնում են Արցախի նախագահի աշխաակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Երկրի ղեկավարը տվել է համապատասխան ցուցումներ` ընդգծելով, որ վերհանված բոլոր թերացումները պետք է անվերապահորեն և սահմանված ժամկետներում վերացվեն:

Bako Sahakyan highlights importance of inspections in the army
On 16 July Artsakh Republic President Bako Sahakyan partook at the sitting of the Defense Army’s command staff. The sitting was convoked to sum up the results of the inspections conducted in the armed forces.
President Sahakyan highlighted the importance of inspections implemented in the army noting that they greatly contributed to raising the combat readiness of the armed forces, the press office of President of Artsakh said.
The Head of the State gave appropriate instructions underlining that all the revealed drawbacks must be eliminated unconditionally and within the set time frame.