Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հուլիսի 16-ին մասնակցել է պաշտպանության բանակի բարձրագույն սպայական անձնակազմի նիստին, որի ընթացքում ամփոփվել են զինված ուժերում իրականացված ստուգումների արդյունքները:
Նախագահ Սահակյանը կարևորել է բանակում իրականացվող ստուգումները` նշելով, որ դրանք մեծապես նպաստում են զինված ուժերի մարտունակության բարձրացմանը: Այս մասին տեղեկացնում են Արցախի նախագահի աշխաակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Երկրի ղեկավարը տվել է համապատասխան ցուցումներ` ընդգծելով, որ վերհանված բոլոր թերացումները պետք է անվերապահորեն և սահմանված ժամկետներում վերացվեն:

Президенту Бако Саакяну представили итоги проверок в Армии обороны НКР
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян принял сегодня участие в заседании высшего командного состава Армии обороны НКР, в ходе которого были обобщены результаты проверок в вооруженных силах. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
Президент Б. Саакян подчеркнул важность проведенных в армии проверок, отметив, что они оказывают существенное содействие повышению боеготовности вооруженных сил.
Президент НКР дал соответствующие поручения, добавив, что все выявленные упущения должны быть непременно устранены в намеченные сроки.