ՀՀ կառավարությունն այսօրվա նիստում հավանություն տվեց զոհված զինծառայող Զորիկ Ժիրայրի Գևորգյանի ընտանիքին բնակարան ձեռքբերելու որոշմանը:
Որոշման համաձայն` զոհված զինծառայող Զորիկ Ժիրայրի Գևորգյանի ընտանիքին բնակարան ձեռք բերելու համար պետական ֆինանսական աջակցություն ցուցաբերելու նպատակով Հայաստանի Հանրապետության 2015 թվականի պետական բյուջեով նախատեսված պահուստային ֆոնդի հաշվին Պաշտպանության նախարարությանը 2015 թվականի ինն ամսում կհատկացնի 4 մլն դրամ: Գումարը փոխանցվելու է զոհված զինվորի հորը՝ Ժիրայր Գևորգյանին:
Հիշեցնենք, որ Զորիկ Գևորգյանը զոհվել է օգոստոսի 1-ի լույս 2-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հյուսիսարևելյան ուղղությամբ հակառակորդի իրականացրած հետախուզադիվերսիոն գործողության ժամանակ՝ կանխելով հակառակորդի դիվերսիոն հարձակումը: Հետմահու ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանի կողմից պարգևատրվել է «Արիության համար» մեդալով:

At the session today the Armenian government approved a decision to purchase an apartment for the family of fallen serviceman Zorik Gevorgyan.
By the decision, 4 million drams will be allocated to Armenian Defense Ministry over nine months of 2015. The money will be given to the soldier’s father, Zhirayr Gevorgyan.
Zorik Gevorgyan died on the night of August 1 last year while repelling an Azerbaijani subversive reconnaissance atatck on the line of contact between the armed forces of Karabakh and Azerbaijan. President of Nagorno Karabakh Bako Sahakyan awarded ‘For Courage’ Medal posthumously to him.