ԼՂՀ ՀՕՊ ուժերը կձեռնարկեն անհրաժեշտ միջոցները հակառակորդի օդային թիրախները վերացնելու համար. ՊՆ
Վերջին շրջանում կրկին ակտիվացել են ադրբեջանական ռազմաօդային ուժերի ուսումնական թռիչքները, որոնք իրականացվում են առաջնային գծից 10-15կմ խորության վրա: Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
«ՊԲ հակաօդային պաշտպանության ուժերը ժամանակին հավաստանշում են հակառակորդի օդուժի ուսումնամարտական թռիչքները և աչալրջորեն հետևում դրանց ուղերթին: ՊԲ հրամանատարությունը զգուշացնում է, որ Արցախի օդային տարածքը խախտելու դեպքում հանրապետության ՀՕՊ ուժերը կձեռնարկեն բոլոր անհրաժեշտ միջոցները հակառակորդի օդային թիրախները վերացնելու ուղղությամբ: Արցախի երկինքը անվտանգ է և անընդհատ գտնվում է հակաօդային պաշտպանության ուժերի վերահսկողության տակ»,- նշված է ԼՂՀ ՊՆ հաղորդագրության մեջ:

В последнее время ВВС Азербайджана активизировали учебные полеты, которые осуществляются на расстоянии 10-15 км вдоль линии соприкосновения с ВС Нагорно-Карабахской Республики. Об этом сообщили в пресс-службе Минобороны НКР.
Согласно информации, силы ПВО Армии обороны НКР своевременно выявляют учебные полеты ВВС противника и бдительно отслеживают их траекторию.
«Командование Армии обороны предупреждает, что в случае нарушения воздушного пространства Арцаха силы ПВО предпримут все необходимые действия для уничтожения воздушных целей противника. Небо Арцаха безопасно и находится под постоянным контролем сил ПВО», – говорится в сообщении.