ԼՂՀ ՀՕՊ ուժերը կձեռնարկեն անհրաժեշտ միջոցները հակառակորդի օդային թիրախները վերացնելու համար. ՊՆ
Վերջին շրջանում կրկին ակտիվացել են ադրբեջանական ռազմաօդային ուժերի ուսումնական թռիչքները, որոնք իրականացվում են առաջնային գծից 10-15կմ խորության վրա: Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
«ՊԲ հակաօդային պաշտպանության ուժերը ժամանակին հավաստանշում են հակառակորդի օդուժի ուսումնամարտական թռիչքները և աչալրջորեն հետևում դրանց ուղերթին: ՊԲ հրամանատարությունը զգուշացնում է, որ Արցախի օդային տարածքը խախտելու դեպքում հանրապետության ՀՕՊ ուժերը կձեռնարկեն բոլոր անհրաժեշտ միջոցները հակառակորդի օդային թիրախները վերացնելու ուղղությամբ: Արցախի երկինքը անվտանգ է և անընդհատ գտնվում է հակաօդային պաշտպանության ուժերի վերահսկողության տակ»,- նշված է ԼՂՀ ՊՆ հաղորդագրության մեջ:

NKR Defense Ministry warns Azerbaijani armed forces: Air targets will be destroyed in case of border violation
The Azerbaijani armed forces have recently intensified training flights that are conducted 10-15 kilometers away from the line of contact between troops of Nagorno Karabakh Republic (NKR) and Azerbaijan, the press service of NKR Defense Ministry reports.
The air defense force of NKR promptly detects training flights of Azerbaijani aircraft and vigilantly tracks their trajectory.
‘The command of NKR Defense Army warns that the air defense will take all necessary measures to destroy air targets of the enemy in case of violation of the airspace of Artsakh. The sky of Artsakh is safe and under constant control of the air defense forces,” Defense Ministry of Karabakh said in a statement.