ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը հայտարարություն է տարածել, որում ասված է. «Ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում կրկին անհանգիստ է: Այսօր ժամը 14:00-ից սկսած առաջնային գծի արևելյան (Մարտունու և Ասկերանի) ուղղությամբ հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 միլիմետրանոց ականանետերից ու ՌՊԳ-7 տիպի նռնականետերից կրակի տակ է առել հայկական դիրքերը: ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները դիմել են պատասխան գործողությունների:
Այս պահի դրությամբ կողմերի միջև ինտենսիվ փոխհրաձգությունը շարունակվում է:
Շփման գծի ողջ երկարությամբ հայ դիրքապահները վստահորեն իրականացնում են իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը և իրավիճակը պահում աչալուրջ վերահսկողության տակ:
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է, որ առաջնային գծում ստեղծված լարվածության ողջ պատասխանատվությունը կրում է ադրբեջանական կողմը»:

Defense Ministry of Nagorno Karabakh: Intense exchange of fire continues between sides on line of contact
20:11 21/07/2015
Defense Ministry of the Nagorno Karabakh Republic issued a statement saying: “It is not quiet again on the line of contact between troops of Karabakh and Azerbaijan. Since 2:00 pm the enemy has kept firing at Armenian positions in the eastern (Martuni and Askeran) direction of the frontline, using guns of various calibers, 60 mm mortars and RPG-7 grenade launchers. The frontline units of NKR Defense Army took response actions.
An intense exchange of fire continues between the sides at the moment.
The Armenian frontline troops confidently perform their combat duties along the line of contact, the situation is under control.
Defense Ministry of NKR says that the Azerbaijani side bears all responsibility for the tension on the frontline”.