ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը հայտարարություն է տարածել, որում ասված է. «Ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում կրկին անհանգիստ է: Այսօր ժամը 14:00-ից սկսած առաջնային գծի արևելյան (Մարտունու և Ասկերանի) ուղղությամբ հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 միլիմետրանոց ականանետերից ու ՌՊԳ-7 տիպի նռնականետերից կրակի տակ է առել հայկական դիրքերը: ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները դիմել են պատասխան գործողությունների:
Այս պահի դրությամբ կողմերի միջև ինտենսիվ փոխհրաձգությունը շարունակվում է:
Շփման գծի ողջ երկարությամբ հայ դիրքապահները վստահորեն իրականացնում են իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը և իրավիճակը պահում աչալուրջ վերահսկողության տակ:
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է, որ առաջնային գծում ստեղծված լարվածության ողջ պատասխանատվությունը կրում է ադրբեջանական կողմը»:

На линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил ситуация вновь неспокойная. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Нагорно-Карабахской Республики
Согласно информации, сегодня, с 14:00 по ереванскому времени, в восточном направлении передовой (Мартуни и Аскеран) подразделения ВС Азербайджана открыли огонь в направлении армянских позиций из стрелкового оружия разного калибра, 66-милиметровых минометов, а также гранатометов типа РПГ-7.
Отмечается также, что передовые подразделения Армии обороны НКР прибегли к ответным действиям. В настоящее время интенсивная перестрелка продолжается.
Подчеркивается, что передовые подразделения Армии обороны НКР продолжают уверенно выполнять поставленные перед ними боевые задачи вдоль всей линии соприкосновения и держат ситуацию под бдительным контролем.
Минобороны НКР заявляет, что всю ответственность за напряженность на передовой несет азербайджанская сторона.