Հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ականանետերից, նռնականետերից արձակել է ավելի քան 1500 կրակոց. ԼՂՀ ՊՆ
10:00 23/07/2015
Հուլիսի 22-ին և լույս 23-ի գիշերը հակառակորդը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի ողջ երկայնքով հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 130 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև ականանետերից ու նռնականետերից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 1500 կրակոց: Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են վերահսկել օպերատիվ իրադրությունը և անհրաժեշտության դեպքում դիմում պատասխան գործողությունների:

Минобороны НКР: Только за одну ночь ВС Азербайджана нарушили режим перемирия порядка 130 раз
В ночь с 22 на 23 июля ВС Азербайджана нарушили режим перемирия вдоль всей линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил порядка 130 раз. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Нагорно-Карабахской Республики
Согласно информации, за указанный период передовые подразделения азербайджанских сил из стрелкового оружия разного калибра а также из минометов и гранатометов произвели в направлении армянских позиций свыше 1500 выстрелов.
Отмечается также, что передовые подразделения Армии обороны НКР по-прежнему владеют оперативной ситуацией и в случае необходимости прибегают к ответным действиям.