Գալուստ Սահակյանը զբաղված է պատգամավորներին խորհրդարան «բերման ենթարկելու» խնդրով. «Ժողովուրդ»
Այսօր ՀՀ Ազգային ժողովին կներկայացվի հաղորդում՝ «Նաիրիտ գործարան» ՓԲԸ-ի հետագա շահագործման, տեխնիկական և ֆինանսական կենսունակության ուսումնասիրությունների վերաբերյալ: «Ժողովուրդ»-ը տեղեկացել է, որ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանն այս օրերին զբաղված է պատգամավորներին մի քանի ժամով խորհրդարան «բերման ենթարկելու» խնդրի լուծմամբ:
Սահակյանը խմբակցության ղեկավարներին զանգահարել և անձամբ խնդրել է, որպեսզի անպայման ներկա գտնվեն քննարկմանն ու իրենց հետ առնվազն մեկ պատգամավոր «բերեն» ԱԺ:
Եվ երեկ խմբակցության ղեկավարներից յուրաքանչյուրը փորձում էր գտնել իր «մինուճարին»: Բանն այն է, որ այս օրերին պատգամավորները հիմնականում գտնվում են արտերկրում և վայելում են իրենց հանգիստը:
Հիշեցնենք, որ «Նաիրիտ»-ի ուսումնասիրություններն իրականացվել են «Ջեյքոբս Քընսալթենսի» ընկերության փորձագետների կողմից, Համաշխարհային բանկի պատվերով: Այս նպատակով ՀԲ-ն ծախսել է մոտ 100 հազար դոլար դրամաշնորհ:

«Жоховурд»: Галуст Саакян занят обеспечением «явки» депутатов в парламент
В Национальном Собрании Армении сегодня будет представлен доклад о результатах исследования относительно дальнейшей эксплуатации, технической и финансовой жизнеспособности ЗАО «Завод Наирит». Как пишет газета «Жоховурд» со ссылкой на свои источники, спикер парламента Галуст Саакян занят в эти дни решением вопроса «привода» депутатов в парламент на несколько часов.
«Саакян позвонил руководителям фракций и лично попросил, чтобы они обязательно присутствовали на обсуждении и «привели» бы с собой в парламент хотя бы по одному депутату.
Накануне каждый из руководителей фракций пытался найти своего «единственного». Дело в том, что в эти дни депутаты в основном находятся за границей и наслаждаются отпуском», - отмечает газета.
Напомним, исследования на заводе «Наирит» проводились экспертами компании «Jacobs Consultancy» по заказу Всемирного банка. С этой целью ВБ потратил грант на суммув размере порядка 100 тысяч долларов.