Շփման գծում հակառակորդը կրկին խախտել է հրադադարի ռեժիմը
ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն, հուլիսի 28-ին և լույս 29-ի գիշերը հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 180 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային, զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետերից (96 արկ), ՌՊԳ-7 (19 արկ), ՀԱՆ-17 (40 արկ) և ՀՀՆ-9 (4 արկ) տիպի նռնականետերից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 2800 կրակոց: Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
Հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային և հրետանային զինատեսակներից կրակոցներ է արձակել. ԼՂՀ ՊՆ
1 տարում հայկական բանակի ստորաբաժանումները հակառակորդի մի քանի ականանետային դիրք են ոչնչացրել. Ջամալյան
Հակառակորդը շարունակել է ինտենսիվորեն խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը. ԼՂՀ ՊՆ
Այսօր հայ զինվորն ունի բարձր մարտական ոգի. Սեյրան Օհանյան (տեսանյութ) ԼՂՀ ՊԲ առաջապահ զորամասերը ճնշել են հակառակորդի ցուցաբերած ակտիվությունը

Минобороны НКР: Только за одну ночь ВС Азербайджана нарушили режим перемирия около 180 раз
В ночь с 28 на 29 июля ВС Азербайджана продолжали нарушать режим перемирия вдоль линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил: за указанный период режим прекращения огня противником был проигнорирован порядка 180 раз. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Нагорно-Карабахской Республики
Согласно оперативным данным Армии обороны НКР, за это время передовые подразделения азербайджанских сил из стрелкового оружия разного калибра произвели в направлении армянских позиций свыше 2700 выстрелов, в том числе из 60- и 82-миллиметровых минометов (96 мин), из гранатометов типа АГС-17 и СПГ-9 – по 40 и 4 гранаты соответственно.
Отмечается также, что передовые подразделения Армии обороны НКР владеют оперативной ситуацией и с уверенностью выполняют поставленные перед ними боевые задачи.