Շփման գծում հակառակորդը կրկին խախտել է հրադադարի ռեժիմը
ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն, հուլիսի 28-ին և լույս 29-ի գիշերը հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 180 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային, զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետերից (96 արկ), ՌՊԳ-7 (19 արկ), ՀԱՆ-17 (40 արկ) և ՀՀՆ-9 (4 արկ) տիպի նռնականետերից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 2800 կրակոց: Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
Հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային և հրետանային զինատեսակներից կրակոցներ է արձակել. ԼՂՀ ՊՆ
1 տարում հայկական բանակի ստորաբաժանումները հակառակորդի մի քանի ականանետային դիրք են ոչնչացրել. Ջամալյան
Հակառակորդը շարունակել է ինտենսիվորեն խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը. ԼՂՀ ՊՆ
Այսօր հայ զինվորն ունի բարձր մարտական ոգի. Սեյրան Օհանյան (տեսանյութ) ԼՂՀ ՊԲ առաջապահ զորամասերը ճնշել են հակառակորդի ցուցաբերած ակտիվությունը

On the night of 28-29 July the Azerbaijani side violated the ceasefire about 180 times on the line of contact between the armed forces of Karabakh and Azerbaijan, according to latest data of Defense Army of the Nagorno Karabakh Republic. Over 2800 shots were fired at Armenian positions from guns of various calibers, including 96 shells from 60 mm and 82 mm mortars and grenades from RPG-7, AGS-17 and SPG-9 grenade launchers, the press service of NKR Defense Ministry said.
The frontline units of NKR Defense control the situation and continue to perform confidently their combat tasks.