Հակառակորդը հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 17.000 կրակոց. ԼՂՀ ՊՆ
Լեռնային Ղարաբաղի Պաշտպանության բանակի օպերատիվ տվյալների համաձայն, հուլիսի 26-ից օգոստոսի 1-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 1100 անգամ, որի ընթացքում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 և 82մմ ականանետերից ու ՌՊԳ-7, ՀԱՆ-17 և ՀՀՆ-9 տիպի նռնականետերից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 17000 կրակոց:
Ըստ աղբյուրի, ՊԲ առաջպահ զորամասերի կողմից ձեռնարկված օպերատիվ քայլերի արդյունքում` հակառակորդի նախահարձակ գործողությունները ճնշվել են:

On July 26 – August 1, the Azerbaijani side violated the ceasefire over 1,100 times on the line of contact between the armed forces of Karabakh and Azerbaijan, according to latest data of Defense Army of the Nagorno Karabakh Republic. In the indicated period over 17,000 shots were fired at Armenian positions from small arms of various calibers, 60 mm and 82 mm mortars and RPG-7, AGS-17 and SPG-9 grenade launchers, NKR Defense Ministry said.
The offensive actions of the Azerbaijani side were halted by prompt steps taken by frontline units of Defense Army.