Հակառակորդը հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 17.000 կրակոց. ԼՂՀ ՊՆ
Լեռնային Ղարաբաղի Պաշտպանության բանակի օպերատիվ տվյալների համաձայն, հուլիսի 26-ից օգոստոսի 1-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 1100 անգամ, որի ընթացքում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 և 82մմ ականանետերից ու ՌՊԳ-7, ՀԱՆ-17 և ՀՀՆ-9 տիպի նռնականետերից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 17000 կրակոց:
Ըստ աղբյուրի, ՊԲ առաջպահ զորամասերի կողմից ձեռնարկված օպերատիվ քայլերի արդյունքում` հակառակորդի նախահարձակ գործողությունները ճնշվել են:

Армия обороны НКР оперативно пресекла наступательные действия ВС Азербайджана
В период с 26 июля по 1 августа ВС Азербайджана продолжали нарушать режим перемирия вдоль линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил: за указанный промежуток времени режим прекращения огня противником был проигнорирован порядка 1100 раз. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Нагорно-Карабахской Республики.
Согласно информации, за это время передовые подразделения азербайджанских сил из стрелкового и артиллерийского оружия разного калибра произвели в направлении армянских позиций свыше 17000 выстрелов, в том числе из 60- и 82-миллиметровых минометов, а также гранатометов типа РПГ-7, АГС-17 и СПГ-9.
Отмечается также, что в результате предпринятых передовыми подразделениями Армии обороны НКР оперативных мер наступательные действия противника были пресечены.