Աստղագիտության միջազգային օլիմպիադայում հայ դպրոցականները 3 բրոնզե մեդալ են նվաճել
Հայաստանի դպրոցականները հերթական հաջողություններն են արձանագրել միջազգային առարկայական օլիմպիադաներում:
Հայաստանի աշակերտական թիմը, մասնակցելով Ջակարտայում (Ինդոնեզիա) Աստղագիտության միջազգային օլիմպիադային, նվաճել է 3 բրոնզե մեդալ և 2 գովասանագիր: Հայաստանի թիմը ներկայացրել է 5 մասնակից, տեղեկացնում են ԿԳՆ լրատվական ծառայությունից:
Օրեր առաջ Ղազախստանում անցկացված Ինֆորմատիկայի միջազգային օլիմպիադայում հայ աշակերտներն արժանացել են երեք բրոնզե մեդալների: 4 մասնակից աշակերտներից երեքը մեդալակիր են դարձել:

Senior high school students of Armenia have achieved new accomplishments in international science Olympiads.
The Armenian team won 3 bronze medals and received 2 certificates at the International Astronomy Olympiad in Jakarta, Indonesia. The team consisted of five members, Education and Science Ministry of Armenia said. Armenian pupils have also returned with three bronze medals from the International Olympiad in Informatics hosted recently by Kazakhstan. Three out of the four Armenian participants have become medal winner.